سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1399 خرداد 8 پنجشنبه May 29, 2020
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1398/01/06 07:00

«راهیان نور» پل ارتباطی میان نسل جوان با شهدای جنگ تحمیلی / ضرورت حمایت دولت از تولیدکنندگان آثار دفاع مقدسی

 سید احسان قاضی‌زاده هاشمی نقش راهیان نور در پیوند نسل جوان با نسل انقلاب و دفاع مقدس را بی‌بدیل دانست و گفت: فرهنگ و ارزش‌های دفاع مقدس توطئه و تهاجم فرهنگی غربی‌ها را خنثی می‌کند.

 

 


«سید احسان قاضی‌زاده هاشمی» نماینده مردم شهرستان فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی دفاع پرس، با اشاره به تلاش‌های بی‌وقفه متولیان فرهنگی و دست‌اندرکاران در ستادهای راهیان نور کشور، هدف عمده از این فعالیت و اقدامات حماسی را زنده نگه داشتن یاد و خاطره دوران دفاع مقدس و اجر تلاش‌های مسوولان در این عرصه را به‌ مثابه اجر شهدا دانست و اظهار داشت: یکی از صفات بارز رزمندگان و شهدای دفاع مقدس، جهاد در راه انقلاب و آرمان‌های والای امام بود؛ لذا یادگاران جنگ و مسوولان جوانی که دوران دفاع مقدس را درک نکرده‌اند، باید در ترویج فرهنگ ایثار، شهامت و ازخودگذشتگی که برگرفته از فرهنگ شهداست، در جامعه تلاش کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیوند و برقراری ارتباط معنوی تنگاتنگ نسل اول انقلاب و دفاع مقدس با نسل سوم و چهارم، علاوه بر اینکه وظیفه متولیان فرهنگی کشور است، می‌تواند مشوق نسل جوان در جهت قدم گذاشتن در مسیر شهدا باشد، افزود: اگر بخواهیم فرهنگ ایثار و شهادت را در نسل سوم و چهارم انقلاب ترویج کنیم باید به اهمیت و ضرورت حرکت فرهنگی راهیان نور پی ببریم؛ چراکه نقش این ستاد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بی‎بدیل است.

وی با اشاره به توان دفاعی کشورمان، راه نفوذ غربی‌ها در کشور را از دریچه‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: امروز آمریکایی‌ها به خوبی به نقش تاثیرگذار ایران در منطقه و همچنین قوای نظامی ما واقف هستند؛ ‌لذا به واسطه دشمنی‌ها و کینه‌ورزی‌هایی که با نظام و انقلاب اسلامی دارند، درصدد هستند تا با تهاجمات فرهنگی، عقیده و باور دینی نسل جوان ما را هدف قرار دهند تا بتواند ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب را در جامعه کم‌رنگ کند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه آثار جنگ نرم و تهاجم فرهنگی غربی‌ها به مراتب از عواقب جنگ نظامی مخرب‌تر است، گفت: عدم توجه مسوولان برای آگاه‌سازی نسل جوان با واقعیات و حماسه‌های دوران دفاع مقدس، این اجازه را به بدخواهان و معاندان نظام و انقلاب اسلامی می‌دهد تا با شبه‌افکنی و سایر حربه‌هایی که در دست دارند، اعتقاد نسل جوان به هشت سال جنگ تحمیلی را ضعیف کرده و فرهنگ ضد ارزشی خودشان را در جامعه رواج دهند.

این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه آثار و تولیدات ارزشی خوبی در خصوص دفاع مقدس ساخته و به عرصه نمایش گذاشته شده است، اما نباید به این میزان اکتفا کرد، گفت: این وظیفه دولت‌های جمهوری اسلامی است که به عرصه فرهنگی کشور توجه ویژه داشته باشند؛ چراکه انقلاب اسلامی ما بر پایه فرهنگ و ارزش‌های دینی بنا شده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت‌ها می‌بایست به نشان ادای دِین به شهدا، با در نظر گرفتن اعتبارات کافی، تولیدکنندگان فرهنگی و ارزشی کشور را در ساخت تولیدات دفاع مقدسی یاری کنند.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

خبرگزاری دفاع مقدس / «راهیان نور» پل ارتباطی میان نسل جوان با شهدای جنگ تحمیلی/ ضرورت حمایت دولت از تولیدکنندگان آثار دفاع مقدسی

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :