سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1401 تیر 3 جمعه June 25, 2022
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1400/03/08 17:45

آخرین جزئیات برگزاری مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت:اگر نامزدی درباره افراد ثالث،اظهار نظر کند، ناچار هستیم برای آن فرد زمان پاسخگویی قائل شویم.

 

 

 


به گزارش خبرگزاری مهر، سید احسان قاضی زاده هاشمی، عضو کمیسیون بررسی تبلیغات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری مناظره‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، گفت: در این دوره از انتخابات در کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و ستاد انتخابات صدا و سیما تلاش بسیار کردیم که پرسش‌های مناظره‌ها متنوع باشد.

وی با بیان اینکه همچنین با پرهیز از طرح پرسش‌های کلی و عمومی از پاسخ کلی به پرسش‌ها، پیشگیری خواهد شد،افزود: به عبارت دیگر پرسش‌ها شفاف‌تر، دقیق‌تر، صریح‌تر و ناظر بر مسائل کنونی کشور مطرح می‌شوند.

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به محورهای مناظره‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: عناوین و مسائل مطرح در مناظره‌های تلویزیونی به صورتی شکل می‌گیرد که همه اقشار به طور صریح، شفاف و دقیق از ماهیت برنامه‌ها و دیدگاه نامزدها آگاه می‌شوند و شرایطی ایجاد خواهد شد تا انتخاباتی آگاهانه و آزادانه برگزار شود.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین با اشاره به راهکارهای کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برای جلوگیری از مجادله میان نامزدها در مناظره‌های زنده تلویزیونی، ابراز کرد: بحث مجادله و دوری از آن را به همه نامزدها یادآوری کردیم و تاکید شد که طبق قانون عمل کنند.

وی اضافه کرد: در این چارچوب اگر نامزدی بخواهد با اعمال تخلف به نوعی گفتگو یا صحبتش را به کرسی بنشاند، به این معنی نیست که وقت به اتمام رسیده است. بلکه وقت پاسخگویی برای طرف مقابل در نظر گرفته شده است. به این ترتیب که وقت مناظره در اختیار نامزدها نیست و اگر حق پاسخگویی برای دیگران ایجاد شود تعیین زمان، در اختیار برگزارکنندگان مناظره و کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است.

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اگر نامزدی درباره افراد ثالث، اشخاص حقیقی و حقوقی، مردم، اقشار و اشخاص مختلف با ذکر نام و یا اشاره به موضوعی، درباره دستگاه طرح موضوعی کند که تخلف محسوب شود، اگر آن شخصیت حقیقی یا حقوقی به این کمیسیون شکایت کند، ناچار هستیم که برای طرف مقابل در قالب برنامه‌ای ضبطی و مستقل زمان پاسخگویی قائل شویم.

قاضی‌زاده تاکید کرد: در این دور از مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای ریاست جمهوری، مصمم هستیم که اگر این اتفاق بیافتد، قطعاً زمان پاسخگویی پیش‌بینی کنیم. بنابراین تقاضای ما از نامزدها این است که مفاد قانون را دقیق رعایت کنند. نامزدهای ریاست جمهوری که می‌خواهند سکان قوه مجریه را در دست بگیرند طبعاً باید قانون را در مناظره‌ها به درستی رعایت کنند.

وی در واکنش به اینکه ممکن است نامزدها اظهارات ساختارشکنانه داشته باشند و خطوط قرمز نظام را نقض کنند، یادآور شد: با توجه به حضور مقام قضائی و نماینده شورای نگهبان در کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، چنین تخلفی نافی اختیارات قانونی نهادهای ذی‌ربط کشور برای بررسی این موضوع نیست.

عضو کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: این کمیسیون مسئولیت تنظیم و تضمین برگزاری عادلانه و صحیح مناظره‌های تلویزیونی و برنامه‌های تبلیغاتی انتخابات را برعهده دارد و مبتنی بر خرد جمعی است و سلامت مناظره‌های تلویزیونی و برنامه‌های تبلیغاتی در رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها را تضمین می‌کند.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

آخرین جزئیات برگزاری مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری / خبرگزاری مهر

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :