سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1399 مهر 10 پنجشنبه October 01, 2020
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1399/05/28 02:37

قاضی‌زاده هاشمی : قرارداد بدی با ویلموتس امضا شد / چه فردی مدیریت فدراسیون ورشکسته را قبول می‌کند

نماینده مجلس شورای اسلامی، گفت : آقایان بپذیرند که قرارداد بدی با ویلموتس امضا کرده‌ و از تیم حقوقی قدرتمندی برای رسیدگی به پرونده بهره نبرده‌اند .

 

 

 

 

«سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی» نماینده مجلس شواری اسلامی با حضور در برنامه فوتبال برتر در خصوص محکوم شدن فدراسیون فوتبال به پرداخت غرامت ۶ میلیون ۲۰۰ هزار یورویی به «مارک ویلموتس»، اظهار داشت: موضوع قرارداد ویلموتس تبدیل به پرونده ویژه در تاریخ ورزش ایران شده است. مفاد قرارداد را سال گذشته متوجه شدم که متاسفانه پیوسته از سوی مسوولان تکذیب می‌شد.

وی افزود: در گذشته که در این برنامه بودم، فدراسیون اطلاعیه‌ای داد که صحبت‌های ما تکذیب شد اما در واقع همه این صحبت‌ها اتفاق افتاد. آن زمان مواردی در خصوص قرارداد و متن فسخ آن مطرح کردیم. جالب است آن موارد که سوخته بود را دوستان می گفتند که داریم به طرف مقابل خوراک می دهیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن چیزی که واقعیت دارد این است که آقایان باید بپذیرند قرارداد بدی نوشته‌اند و از افراد حقوقی توانمند استفاده نکردند. باید افرادی که از این قرارداد سود برده‌اند، مشخص شوند. مگر می‌شود پیوسته شاهد اینگونه ماجراها باشیم و افرادی سودی نبرند؟

قاضی‌زاده تصریح کرد: سکوت کردیم و منتظر بودیم تا دفاعیات فدراسیون انجام شود و فضا نبود تا با وکیل فدراسیون صحبت کنیم. مشخص است توافقی بین فدراسیون و ویلموتس شکل نگرفته و این مربی سقف حقوق و غرامت را خواستار شده و حتی یک یورو هم تخفیف نداده است.

وی ادامه داد: در مورد این قرارداد، دریافتی‌ها و مسائل مختلف با وزیر ورزش و مسوولان وقت فدراسیون صحبت کردیم که دوستان در فدراسیون اعلام کردند باعث افتخار است که فقط سه ماه غرامت خواهیم داد.

نماینده مجلس شواری اسلامی با بیان اینکه در دادگاه عالی ورزش دیگر نمی توان با تک قاضی پیش رفت، گفت: باید تیمی تشکیل شود که هزینه رفت و آمد و ساعتی باید به آنان پول پرداخت کرد. رای این دادگاه شاید ۹ ماه تا یک‌سال دیگر اعلام شود و هفته ای ۶ هزار و ۵۰۰ یورو به آن اضافه می شود. پس ما عدد بسیار سنگینی حدود ۶۰۰ هزار تا یک میلیون دیگر هم باید هزینه دادگاه کاس کنیم.

قاضی‌زاده تصریح کرد: فشار روی تیم حقوقی جوان فدراسیون زیاد بود و حتی آنان یک مرتبه استعفا دادند. وکلایی را می شناسم که این پرونده را قبول نکردند، چراکه مفاد قرارداد چیزی به نفع ما ندارد که برای آن بجنگیم. آن تیم خارجی حقوقی هم که حرف در خصوصش زیاد است که به طور متعدد با ایرانی ها کار می کند که باید شرایط آن نیز بررسی شود.

وی افزود: وقتی سرمربی با تیم قدرتمندی از وکلا می‌آید مشخص است که سوء نیت دارد و برای کار کردن نیامده است. قصد او کندن پول از کشور ما بوده و تعصبی نداشته و بازیکنان تیم ملی عنوان کردند که از باخت اصلا ناراحت نبود. ویلموتس دلسوز نبود و آمد از این منبع مالی باتوجه به شرایط قرارداد، با خیال آسوده استفاده کند. این قرارداد عبرت باشد و از آن درس بگیریم.

نماینده مجلس ادامه داد: از مسوولان می خواهیم با مقصران چنین پرونده‌ای با این رقم بالا، اقدام قضایی لازم را داشته باشند. می‌توان افرادی که این قرارداد را امضا کرده‌اند را معرفی کرد و با آنان برخورد لازم را داشت.

وی گفت: این رقم از سال‌ها بودجه تمام ۵۲ فدراسیون ورزشی ما بیشتر است. ردیف اعتبارات وزارت ورزش را می دانیم. سوال این است با جیب خالی چنین قراردادی امضا شده است. کشور ما حساب و کتابی دارد که در همه زمینه‌ها نظارت می‌شود. ما برابر مردم ایران مسوولیت هستیم و افراد باید برابر دادگاه قضایی پاسخ بدهند.

نماینده مجلس شواری اسلامی ادامه داد: هیچ فردی از این رای فیفا خوشحال نیست و آرزو داریم که فدراسیون در دادگاه عالی ورزش برنده شود. اما باید درس بگیریم تا از این قراردادها در آینده امضا نشود. نگران هستم چه مدیری راضی می‌شود ریاست یک فدراسیون ورشکسته و ویران را تحویل بگیرد.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

قرارداد بدی با ویلموتس امضا شد / چه فردی مدیریت فدراسیون ورشکسته را قبول می‌کند / ایرنا

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :