سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1399 مرداد 20 دوشنبه August 10, 2020
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1398/02/21 08:37

لیست‌های خاص در اخذ ارز دولتی برای کاغذ وجود دارد

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از وجود برخی لیست‌های خاص در خصوص اخذ ارز دولتی برای واردات کاغذ خبر داد که تاثیری هم در کم کردن التهاب بازار آن نداشته است.

 

 

 

 

سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره نابسامانی حوزه کاغذ به عدم دعوت از اعضای مجلس به جلسات کارگروه حل بحران کاغذ انتقاد کرد و گفت: بعد از انتقال این کمیته به زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اینجانب و محمد علی وکیلی به عنوان اعضای مجلس در این کارگروه به هیچکدام از جلسات آن دعوت نشدیم و علیرغم قول وزیر مربوطه برای حل این مساله اما نزدیک به ده ماه است که جلسات بدون حضور ما تشکیل می‌شود.

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیته حل بحران کاغذ عملا نتوانست کاری را در این حوزه انجام دهد و التهاب کنونی بازار کاغذ و اثرات آن بر نمایشگاه کتاب تهران نیز متاثر از همین وضعیت است.

ارز می‌گرفتند، کاغذ وارد نمی‌کردند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: در شرایطی که فقط در یک قلم، 26 میلیون یورو ارز به این حوزه تخصیص داده شده ولی اثری در بازار کاغذ نداشته؛ زیرا واردکننده تخصیص گرفته ولی کاغذی وارد بازار نکرده است.

وی همچنین توضیح داد: در برهه‌ای ارز می‌گرفتند ولی کاغذ وارد نمی‌کردند و پس از آن هم کاغذ با ارز دولتی وارد می‌شد ولی در بازار و تعدیل آن اثری نداشت.

عضو کارگروه حل بحران کاغذ تاکید کرد: این محموله‌های کاغذ یکجا وارد نشده بلکه به مرور بوده؛ یعنی به واردکننده‌ای ارز دولتی برای واردات کاغذ داده‌اند اما بعد از آنکه کاغذ وارداتی او اثری در بازار نداشته، دوباره هم به همان فرد دادند.

قاضی‌زاده گفت: برخی لیست‌های خاص در حوزه ارز دولتی برای کاغذ وجود دارد که ما به آن از کانال‌های دیگر دسترسی پیدا کرده‌ایم.

تبانی برخی واردکنندگان با شرکت‌های خارجی برای گرانتر شدن قیمت کاغذ

وی همچنین به بخش دیگری از حواشی بازار کاغذ اشاره کرد و توضیح داد: در شرایطی که برای تخصیص ارز دولتی به کاغذ محدودیت وجود داشته، ، قیمت‌های اعلامی را گران‌تر ارائه می‌دادند؛ مثلاً کاغذی که تُنی ۷۰۰ تا 800دلار بوده، بعضاً در قیمت‌های جدید و پروفرم‌های شرکت خارجی به میزان 950 تا یکهزار دلار نرخ خورده است.

قاضی‌زاده افزود: این اسناد نشان می‌دهد که واردکننده با طرف خارجی تبانی کرده تا بتواند گرانتر بفروشد؛ لذا بازار کاغذ دلال محور شده است.

عضو کارگروه حل بحران کاغذ با اشاره به اینکه دلالان بیش از مخاطبان  در حوزه کاغذ ذینفع هستند، گفت: آن چیزی که در این بین به عنوان ملاک مطرح نیست، شرایط و خواست مخاطبان کتاب، دانشجویان، دانشگاهیان، دانش‌آموزان و مردم بهره‌بردار در حوزه مطبوعات است که مسئولان باید پاسخگو باشند./

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

لیست‌های خاص در اخذ ارز دولتی برای کاغذ وجود دارد / خبرگزاری خانه ملت


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :