سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1399 خرداد 8 پنجشنبه May 29, 2020
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1397/12/14 11:36

تاج فوتبال را پایین‌تر از گوشت می‌داند! / در 13 فدراسیون افراد مردانه خداحافظی کردند

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت : ۱۳ فدراسیون ورزشی از قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها تبعیت کردند.

 

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، احسان قاضی‌زاده هاشمی در برنامه زنده رادیویی در خصوص اجرای قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال گفت:روند اجرای قانون در فدراسیون فوتبال راه خودش را طی می‌کند، دستگاه‌های مختلفی در این زمینه ورود کردند، نقش مجلس نظارت عالی بر حسن اجرای قوانین است. در مورد قانون منع به کارگیری بازنشستگان، فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی پیشگام شده است و من هم به عنوان یکی از طراحان این قانون در خدمت آنها هستم. در ۱۳ فدراسیون این قانون تا حدود زیادی اجرایی شده، هر چند در هیأت‌های ورزشی هم ضرورت اجرا داریم، امیدوارم با پیگیری‌های وزارت ورزش در هیأت‌های ورزشی کلیه رشته‌ها و در استان‌ها این مسئله شکل بگیرد.

وی در ادامه گفت: به صورت خاص آنچه در مورد فدراسیون فوتبال مطرح شد، طی مسیر اجرایی این قانون از مسیر مجمع فدراسیون فوتبال باید برگزار شود. در ۱۹ اسفندماه شاهد برگزاری این مجمع هستیم که یکی از موضوعات این مجمع، بررسی حضور بازنشسته‌ها در ارکان مختلف فدراسیون فوتبال و همچنین بحث بعدی، بحث هیأت‌ها است.

نماینده مجلس در ادامه افزود:‌ بنده در کل طول این مدت صرفا راجع به فدراسیون فوتبال تنها پنج بار موضع‌گیری داشتم، اما رئیس فدراسیون فوتبال گفتند که ۲۵۰ بار صحبت کردند که این مسئله صحت ندارد، ضمن اینکه ایشان گفتند چرا به فوتبال می‌پردازیم و چرا به مسائلی مانند مسائل گوشت نمی‌پردازیم. اولا باید عرض کنم مجلس در تمامی عرصه‌ها به اجرای قوانین نظارت عالی دارد، ما به عنوان موکلین مردم در تمامی موضوعات ورود می‌کنیم و ایشان اطلاع ندارند که ما در مورد کالاهای اساسی مردم، خوراک مردم و... نظارت داریم. در مورد مایحتاج مردمی هم نظارت ما بر وزارت جهاد کشاورزی، بر شرکت پشتیبانی امور دام به صورت کامل و واقعی وجود دارد، اما دلیل بر این نمی‌شود که در مورد ورزش و فوتبال و اتفاقاتی که در حوزه آنها در جریان است و یا بر حسن اجرای قانونی که خود مجلس وضع کرده، ورود نکنیم تا عده‌ای قانون را نخواهند اجرا کنند.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه گفت: پس ما در مورد حوزه وزارت ورزش و حوزه فوتبال هم اظهارنظر می‌کنیم، علامت تعجب جدی این است که افرادی که خودشان را رئیس فدراسیون فوتبال می‌دانند، فدراسیون خودشان و فوتبال را پایین‌تر از موضوع گوشت می‌دانند. فردی که برای خودش و کار خودش ارزش ویژه‌ای قائل نیست نمی‌تواند اظهارنظر کند. نمی‌شود با این وضعیت مدیریت صحیح اعمال کرد، برای ما نماینده‌های مجلس موضوع گوشت، موضوع فوتبال و موضوع ورزش هم مهم است. هم راجع به بحث کنترل و قیمت و نظارت بر روندی که دولت در پیش می‌گیرد بر وزارت جهاد نظارت می‌کنیم، وزیر جهاد را مورد سؤال قرار می‌دهیم، قطعا در مورد فوتبال هم دغدغه ما خواهد بود و هیچ مشکلی هم ندارد. قانون اساسی صراحت دارد که نمایندگان مجلس در کلیه شئون اجرایی، اداری، قانونی و... و حوزه‌های مختلف کشور می‌توانند نظارت، ورود و قانونگذاری کنند و هم بر حسن اجرای قوانین نظارت کنند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص اینکه وزارت ورزش اعلام کرده و فدراسیون فوتبال شامل قانون منع بازنشسته‌ها نمی‌شود، گفت:‌ در مورد وزارت ورزش، مرجعی که تشخیص دهنده است بر حسن اجرای این قانون، یکی قانونگذار است و یکی دستگاه نظارتی، قانون اعاده بازنشسته‌ها کسانی که اعاده می‌شوند، در آخرین سمت و پست در آخرین جایی که بوده‌اند اعاده می‌شوند، فلسفه اعاده این است که دستگاه‌های قبلی می‌گوید من به این فرد نیاز دارم و آن هم شرایط دارد؛ یعنی ما یک قانون اعاده داریم مربوط به سال ۷۳، یک قانون اعاده داریم مربوط به قبل‌تر از آن سال ۶۱ و سه شرط دارد، یعنی در سمت قبلی برای مدت معین و با مصوبه هیأت دولت، آخرین جایی که بازنشستگی صورت گرفته باید ببینند کدام دستگاه است، دستگاهی که می‌تواند در این مورد اظهارنظر کند سازمان بازرسی کل کشور است، سازمان بازرسی کل کشور به صورت خاص در مورد پرونده این عزیزان ورود کرده است، وزارت ورزش در این مقام نیست که بخواهد نقش نظارتی ایفا کند. تا جایی که بنده اطلاع دارم دستگاه‌های نظارتی روی این موضوع پیگیری کرده‌اند و بعد از آن نیز مرجع قضایی است؛ یعنی با سازمان بازرسی کل کشور می‌تواند آن را به مرجع قضایی ارجاع بدهد.

وی در ادامه گفت: ما در این قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها پیگیری قضایی را مستقیم کردیم،یعنی به میزان آحاد مردم می‌توانند در دادگاه‌ها، دادسراها و... اعاده جرم کنند.

قاضی‌زاده هاشمی در مورد اینکه هیچ گزینه‌ای در برنامه مجمع نوزدهم فدراسیون فوتبال در مورد بازنشسته‌ها وجود ندارد، گفت:‌ این مسئله یکی از موضوعاتی است که باید رسیدگی شود و الزامی ندارد که در برنامه و دستورکار مجمع قید شود، افرادی که خودشان واجد صلاحیت نیستند، باید شخصا به مجمع بگویند یا دستگاه‌های نظارتی در آن ورود کنند و فکر می‌کنم وزارت ورزش و دستگاه‌های نظارتی هم این را اعلام کردند. در مورد شخص رئیس هم که گفته من اعاده هستم، ما آنچه که برایمان ملاک است، اعاده قانونی است و ایشان می‌توانند در آخرین جایی که بوده‌اند اعاده شوند و ادامه دهند، ما در مورد این قوانین متعدد داریم.

نماینده مجلس شورای اسلامی، در پایان گفت: بالاترین رکن ما اجرای قانون است، دوستان باید از این مسئله تبعیت کنند و به دنبال گرفتن نظر از این و آن نباشند، چشم‌های بینای زیادی وجود دارد، باید مقاومت صورت نگیرد و تبعیت از قانون به نفع همه است. این اصرار که به هر نحوی و وسیله‌ای قانون را جور دیگری اجرا کنند درست نیست، وقتی ۱۳ فدراسیون تبعیت کردند و وزارت ورزش هم پیگیری کرده، باید اجرا شود. وزارت ورزش باید این قانون را اجرا کند و این عین عدالت است. من از دوستان دعوت می‌کنم خودشان داوطلبانه و با سر بالا قانون را اجرا کنند تا نام‌شان در افکارعمومی به خوبی برده شود، هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد.

وی اضافه کرد: ۱۳ رئیس با سوابق طولانی از این قانون تبعیت کردند، به عنوان مثال؛ آقای رحیمی در فدراسیون هندبال نایب رئیس المپیک آسیا بودند، چهل سال در ورزش کشور بودند، با سری بالا استعفا دادند و تازه نیروی وزارت ورزش هم بودند، نمونه‌های دیگر هم زیاد هستند، ۱۳ فدراسیون اجرا کردند، همه تجارب زیادی داشتند، اما از قانون تبعیت کردند و مردانه گفتند خداحافظ .

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

تاج فوتبال را پایین‌تر از گوشت می‌داند! / در 13 فدراسیون افراد مردانه خداحافظی کردند / خبرگزاری فارس

تاج باید به کارخانه فولاد برگردد / مشرق نیوز

تاج فوتبال را پایین‌تر از گوشت می‌داند! / خبرآنلاین

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :