سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1401 بهمن 13 پنجشنبه February 02, 2023
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1396/12/08 15:58

بررسی اموال همسر و فرزندان مسئولان در طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»/ بازگشت اموال به بیت‌المال درصورت اثبات افزایش غیرمتعارف

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین به بیت‌المال علاوه بر آنها شامل همسر و فرزندان آنها نیز می‌شود.

 

 

 

سیداحسان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات طرح نمایندگان درخصوص عودت اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال گفت: این طرح مربوط به کلیه مقامات ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری همچون سران سه قوه، نمایندگان، وزرا و ... است که طرح نمایندگان در خصوص عودت اموال نامشروع نه تنها این مسئولان بلکه خانواده‌های آنها همسر، فرزند و همینطور افرادی که اموالشان را به آنها واگذار کردند نیز شامل می‌شود.

وی افزود: ملاک در این طرح بررسی اموال و دارایی‌ها بر روی نحوه کسب درآمد است که آیا در آمد حاصل شده توسط مسئول براثر یک فرایند کاری و اقتصادی متعارف بوده و یا درآمد اتفاقی است. یعنی بر اثر استفاده از یک رانت یا امتیاز خاص حاصل شده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: در این طرح برای بررسی اموال مسئولان کمیته‌ای پیش‌بینی شده که این کمیته که از قوای مختلف در آن نماینده‌ای دارند کلیه اموال مقامات فوق‌الذکر را از بدو پیروزی انقلاب تاکنون مورد بررسی قرار می‌دهد. ممکن است بسیاری از این مقامات،‌مقامات سابق باشند اما این به معنای عدم رسیدگی به اموال آنها طبق  این طرح نیست.

قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر پس از بررسی‌ها مشخص شود که اموال مسئولی به صورت غیرمتعارف افزایش یافته قطعا اجازه مصادره اموال به نفع بیت‌المال صادر می‌شود.

وی در تشریح ضرورت تدوین این طرح در فضای کنونی کشور گفت: ما این کار را مصداق عدالت‌طلبی می‌دانیم و همین که این احساس اجتماعی و عمومی ایجاد نشود که عده‌ای می‌خواهند با استفاده از موقعیت و قدرت خود به دنبال ثروت اندوزی فردی و تکاثر ثروت باشند و قانونی وجود خواهد داشت که حتی بعد از دوران مسئولیت و حین دوران مسئولیت روند افزایش اموال و دارایی‌ها را رصد می‌کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: ما امیدواریم که این طرح در مجلس رای بیاورد چرا که آن را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر در فضای سیاسی فعلی کشور می‌دانیم و آن را به عنوان یک روند اعتمادساز برای مردم و برای کسانی که فکر می‌کنند عده‌ای از مسئولین به دنبال کسب ثروت‌های بادآورده هستند لازم می‌دانیم.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

خبرگزاری فارس / بررسی اموال همسر و فرزندان مسئولان در طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»

الف / جزئیات طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :