سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1401 بهمن 13 پنجشنبه February 02, 2023
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1401/09/29 09:12

تقویت روابط ایران با آمریکای لاتین از طریق گشایش مجدد سفارت اکوادور در تهران

 نایب رئیس گروه دوستی ایران و اکوادور و هیئت همراهش ضمن سفر به اکوادور با معاون آسیا، آفریقا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کردند.

 

 

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اصغر سلیمی نایب رئیس گروه دوستی ایران و اکوادور و هیئت همراه در سفر به این کشور، با خانم هلنا یانز، معاون آسیا، آفریقا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه اکوادور دیدار و گفتگو کرد.

‎سلیمی در ابتدای این دیدار، چشم انداز سطح مناسبات دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی،  اقتصادی و فرهنگی را رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و اکوادور قدمتی ٥٠ساله دارد و این روابط تا سال ۲۰۱۷ در حوزه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی بسیار گسترده بود.

وی در همین راستا افزود: دو کشور، دارای اقتصاد مکمل هستند، و با واردات و صادرات محصولات و تجهیزات کشاورزی، می توانند مسیر تعاملات فی‌مابین را بیش از پیش گسترش دهند. ‎

نماینده مردم سمیرم، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای منابع متعدد خدادادی در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، معدنی و محصولات دانش بنیان است، خاطر نشان کرد: آمادگی لازم برای همکاریهای گسترده مبتنی بر سیاست های توزیعی و ارتباط با بازارهای جهانی بویژه اکوادور، جزو اهداف راهبردی ما می باشد.

وی در این زمینه تصریح کرد: گشایش مجدد سفارت اکوادور در تهران، گستردگی روابط جمهوری اسلامی ایران با آمریکای لاتین را تقویت خواهد نمود و مجلس شورای اسلامی نیز از تقویت همکاری‌ها در حوزه های مورد علاقه دو کشور حمایت خواهد کرد.

‎ سیداحسان قاضی زاده هاشمی عضو گروه دوستی پارلمانی ایران و اکوادور نیز در این دیدار، ‎با اشاره به فعالیت‌های صلح آمیز هسته ای کشورمان گفت: انرژی هسته‌ای، از عمده‌ترین مباحث علمی و تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران است و نقش عمده‌ای را در تأمین انرژی کشورمان بر عهده دارد.

وی افزود: بهره‌مندی از این انرژی در مسیر صلح آمیز و استفاده بهینه از منابع موجود، باتوجه به محدودیت ذخایر فسیلی، در حوزه های مختلف، بویژه برق و پزشکی، حائز اهمیت است.‎

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، نگرانی غرب از موضوع هسته ای کشورمان را بزرگنمایی استکبار جهانی و رسانه های غربی عنوان کرد و تصریح کرد: تمامی پارامترهای سازمان ملل در موضوع انرژی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران رعایت شده است.

‎وی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات برجامی خود عمل نموده و معتقد به روح توافقات هسته ای است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، ‎به ارتقاء جایگاه بانوان در کشورمان پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: نقش زنان در بسیاری از حوزه های علمی-فرهنگی، سیاسی-اقتصادی و اجتماعی، بنیادین است و زن ایرانی همواره در جهت ارتقای منزلت فردی و اجتماعی خود گام برداشته است.

حسین خسروی اسفزار نماینده بیرجند، درمیان و خوسف نیز با اشاره به تحریم های ظالمانه و یکجانبه آمریکا علیه کشورمان تصریح کرد: خروج آمریکا از برجام گویای آن است که این کشور پایبند هیچگونه تعهدات بین المللی نخواهد بود.

‎وی همچنین با اشاره نقش کشورمان در مبارزه با جریانهای تکفیری افزود: ایران در مبارزه همه جانبه با جریان تکفیری و تروریستی داعش صلح و ثبات را به جهان بویژه کشورهای اروپایی هدیه نمود.

خانم هلنا یانز، معاون آسیا، آفریقا و اقیانوسیه وزارت امورخارجه اکوادور نیز در ادامه این نشست، بر ضرورت ارتقای سطح همکاری‌های فیمابین تأکید کرد و گفت: نقش پارلمان‌های دو کشور در هموار نمودن مسیر توسعه و تعمیق مناسبات دوجانبه حائز اهمیت است.

وی افزود: اکوادور علاقه مند به تقویت روابط سیاسی و پارلمانی بین دو کشور است و معتقدیم ظرفیت خوبی برای افزایش این مناسبات وجود دارد».

معاون آسیا، آفریقا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه اکوادور در پایان، با اشاره به موقعیت استراتژیک کشورمان در منطقه خاورمیانه اظهار کرد: اکوادور از جایگاه ایران در منطقه خاورمیانه به خوبی آگاه است و از توسعه و تعمیق همه جانبه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران، استقبال می کند.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

تقویت روابط ایران با آمریکای لاتین از طریق گشایش مجدد سفارت اکوادور در تهران / خبرگزاری خانه ملت


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :