سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1401 بهمن 13 پنجشنبه February 02, 2023
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1401/09/27 19:21

ایران توانست با غلبه بر جریان تکفیری - تروریستی جهان را به سمت صلح و ثبات سوق دهد

 سید حسین خسروی عضو هیئت پارلمانی کشورمان در جریان سفر به اکوادور گفت: جهان امروز نیاز به امنیت و آرامش دارد و جمهوری اسلامی ایران توانست با غلبه بر جریان تکفیری - تروریستی در منطقه، بیش از پیش جهان را به سمت صلح و ثبات سوق دهد.

 

 


به گزارش خبرگزاری خانه ملت اصغر سلیمی  نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی کشورمان و اکوادور و اعضای گروه دوستی پارلمانی در سفر به کیتو با رییس و اعضای گروه دوستی پارلمانی اکوادور - ایران دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار لنین باررتو رییس گروه دوستی پارلمانی اکوادور و ایران ضمن ابراز خرسندی از دیدار با هیئت گروه دوستی کشورمان گفت: روابط پارلمانی ایران و اکوادور از ظرفیت بالایی برخورداراست و امیدواریم درمناسبات دوجانبه، شاهد روند رو به رشدی باشیم.

وی در این زمینه ابراز امیدواری کرد که دو کشور بتوانند درسالهای پیش رو روابط فیمابین را در سطوح مختلف توسعه دهند.

نایب رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و اکوادور نیز در این دیدار با اشاره به قدمت نیم قرن روابط میان دو کشور گفت:باتوجه به پیشینه روابط جمهوری اسلامی ایران و اکوادور، ارتقاء سطح مناسبات دو کشور در حوزه های تجاری، اقتصادی و پارلمانی ضرورت دارد.

وی با ابراز خرسندی از تشکیل گروه دوستی پارلمانی اکوادور و ایران در مجلس ملی این کشور افزود:خوشبختانه بین مجلس دو کشور روابط خوبی برقرار است و تاکنون چندین هیات پارلمانی بین طرفین مبادله شده است.

نماینده مردم سمیرم اقدامات دو کشور در حوزه همکاری‌های پارلمانی را با اهمیت خواند وابراز امیدواری کرد گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور با بهره مندی از ظرفیتهای ارزشمند خود، در زمینه بسترسازی برای ارتقای همه جانبه مناسبات، تلاش نمایند.

وی در این راستا تصریح کرد:مجلس شورای اسلامی در زمینه گسترش روابط با پارلمان اکوادور آمادگی کامل دارد و از توسعه همکاری ها در کمیسیون های ویژه و مشترک استقبال می‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط تجاری و بازرگانی دو کشور گفت: درزمینه همکاریهای تجاری، اقدامات خوبی انجام شده است اما کافی نیست.

وی خاطرنشان کرد:دو کشور برای افزایش تعاملات تجاری اقتصادی، از ظرفیت بالایی بهره مند هستند و انتظار می‌رود روابط اقتصادی و تجاری دو کشور متناسب با ظرفیتهای موجود ارتقاء یابد.

نماینده مردم سمیرم با اشاره به برخورداری کشورمان از موقعیت استراتژیک ترانزیتی و منحصر به فرد در منطقه افزود: جمهوری اسلامی ایران می‌تواند مسیری آسان و امن برای تجار و صادرکنندگان اکوادور برای ورود به بازار اوراسیا باشد.

سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو گروه دوستی پارلمانی کشورمان دراین دیدار با اشاره اشتراکات فرهنگی فی‌مابین ایران و اکوادور افزود: باتوجه به سابقه فرهنگی غنی دو کشور، بستر مساعدی برای تقویت همکاریهای فرهنگی فیمابین وجود دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی و جاذبه های طبیعی و گردشگری دو کشور بیان داشت:جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم برای فراهم نمودن همکاری با اکوادور در حوزه گردشگری را دارد و این موضوع را ازجمله اهداف راهبری و چشم اندازهمکاری با کشورهای آمریکای جنوبی، قرار داده است.

نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی همچنین رایزنی و گفتگو در حوزه های علمی و اجتماعی را از موضوعات مورد علاقه تهران برای تقویت همکاری با کیتوعنوان کرد.
سید حسین خسروی نماینده مردم بیرجند و عضو دیگر گروه دوستی با اکوادور نیز در ادامه این دیدار، بر اهمیت امنیت جهانی و تحولات خاورمیانه تاکید کرد و افزود: جهان امروز نیاز به امنیت و آرامش دارد و جمهوری اسلامی ایران توانست با غلبه بر جریان تکفیری - تروریستی در منطقه، بیش از پیش جهان را به سمت صلح و ثبات سوق دهد.

نماینده مردم بیرجند خاطرنشان کرد:جمهوری اسلامی ایران و اکوادور دارای اشتراکات فرهنگی بسیاری هستند که این امر، خود دلیل مهمی برای گسترش و توسعه مناسبات میان دولت، پارلمان و مردم دو کشور خواهد بود.

شایان ذکر است؛ آقای ویرجیلیو ساکویسلا، رییس مجلس ملی اکوادور در جریان این دیدار با حضور در جلسه، ضمن خیر مقدم به هیات پارلمانی کشورمان تصریح کرد: گفت و گوهای پارلمانی و تبادل تجربیات، کمک شایانی به تسهیل و تسریع همکاریهای دو کشور خواهد کرد و تقویت همکاریهای پارلمانی، مسیر تعاملات دولتها را بیش از پیش هموار خواهد نمود.

وی ضمن تأکید بر ضرورت تحکیم مناسبات فیمابین در سطوح مختلف، از آمادگی پارلمان اکوادور برای ارتقای سطح همکاریها در زمینه های مورد علاقه طرفین، استقبال کرد.

در پایان این نشست، لنین باررتو رئیس گروه دوستی پارلمانی اکوادور- ایران نیز با ابراز خرسندی از دیدار با هیات گروه دوستی پارلمانی کشورمان، از تلاش گسترده پارلمان های دو کشور در راستای ارتقای سطح مناسبات و همکاریها فیمابین قدردانی کرد.

​انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

ایران توانست با غلبه بر جریان تکفیری - تروریستی جهان را به سمت صلح و ثبات سوق دهد / خبرگزاری خانه ملت


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :