سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1402 مهر 1 شنبه September 24, 2023
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1400/09/01 16:05

مردم به دنبال کارآمدی و حل مسائل و مشکلات کشور هستند/ ضرورت تقویت مؤلفه‌های امیدآفرینی در کشور

 عضو شورای مرکزی حزب نسل‌نو با بیان اینکه تمایل به مهاجرت وسیع نخبگانی نشان‌دهنده نیاز به تقویب مؤلفه‌های امیدآفرینی در کشور است،گفت: مردم به دنبال کارآمدی، عملکرد ملموس و حل مسائل و مشکلات کشور هستند.

 

 

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیداحسان قاضی زاده هاشمی، عضو شورای مرکزی حزب نسل‌نو در جلسه شورای مرکزی این حزب با اشاره به رسالت نسل‎نولنگر، گفت: شعار جوان‌گرایی و بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان بیان ویژه مقام معظم رهبری نیازمند اقدامی عملیاتی در ساحت سیاسی کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تاکنون گروه‌ها و تشکیلاتی که در مورد بیانیه گام دوم شکل گرفتند، نتوانستند اقشار مختلف مردم را پوشش دهند، مهم‌ترین رسالت و ماموریت حزب نسل‌نو جذب اقشار و جوانان مومن و خصوصاً نیرو‌های متخصص و دانشگاهی است.

عضو کمیسیون نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری 1400 گریزی هم به میزان مشارکت در انتخابات زد و تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری شاهد کاهش مشارکت مردم بودیم، این کاهش مشارکت در انتخاباتی نظیر ریاست‌جمهوری بعید بود، به عبارت دیگر اینکه حدود ۵۲ درصد از مردم در انتخابات مشارکت نکنند، به نوعی خطر محسوب می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی، خاطرنشان کرد: بنده زمان انتخابات در کمیسیون نظارت، قائل بودم که می‌توانستیم از طریق فعالیت و بسیج حداکثری افکار عمومی اجازه ندهیم رکورد کاهش مشارکت که مربوط به سال ۶۸ بود و در آن انتخابات 50/1 مشارکت کرده بودند، شکسته شود، لذا معتقدم دلیل این کاهش مشارکت نتیجه کم‌کاری‌های گسترده در عرصه‌های مختلف است.

وی با تاکید بر نقش کم‌کاری‌ها در کاهش مشارکت مردمی در انتخابات گذشته، گفت: بسیاری از جوانان که اغلب آنها در رده‌های خاکستری و دانشجویی قرار دارند، در این انتخابات مشارکت نکردند؛ از طرفی در حال حاضر شاهد آمار روزافزون خروج نخبگان از کشور هستیم.

این وکیل مردم در خانه ملت، تصریح کرد: متاسفانه طی سه سال گذشته حدود ۴ هزار نفر پزشک و حدود ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت دانشگاهی که مدارک آنها فوق لیسانس و  دکترا بوده، از کشور مهاجرت کردند.

قاضی‌زاده هاشمی، افزود: وقتی جمعیت وسیع نخبگانی میل به مهاجرت پیدا کرده و یا شرایط آن را پیدا کرده، نشان‌دهنده آن است که در کشور نیازمند مؤلفه‌های امیدآفرینی هستیم.

وی متذکر شد: زمانی که انجمن‌های صنفی، تخصصی و دانشگاهی نتوانند دایره نفوذ خود را به معنای جذب و نگهداری افراد جهت مشارکت در توسعه و آبادانی کشور حفظ و صیانت کنند، گریز از مرکز شکل می‌گیرد.

نماینده مردم فریمان، سرخس و بخش‌های احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی اشاره‌ای هم به علت حضورش در شورای مرکزی حزب نسل‌نو کرد و گفت: اصلی‌ترین بحث ورود بنده به حزب نسل‌نو حضور نخبگان و دانشگاهیان در آن بود، علاوه بر این از اقشار مختلف دانشگاهی و افرادی که دل در گرو انقلاب، مقام معظم رهبری و نظام دارند، نیز عضو این حزب هستند.

قاضی‌زاده هاشمی تربیت نسل جوان انقلابی را از جمله ملزومات جریان ارزشی دانست و تأکید کرد: در جریان اصولگرا احتیاج به پای کار آوردن جوانانی از قشر نخبگان و دانشگاهی داریم، تابلوهایی که تاکنون وجود داشته بعضا کارکردهای خود را از دست داده، در حقیقت بعد از جامعه روحانیت و جامعه مدرسین، آبادگران با تابلوی ایجاد عمران و آبادانی شهر تهران در انتخابات شورای شهر تهران حضور پیدا کرد و پیروز شدند.

وی با تاکید بر اینکه مردم به دنبال کارآمدی، عملکرد ملموس و حل مسائل و مشکلات کشور هستند، خاطرنشان کرد: حزب نسل نو به دلیل اینکه بعد از انتخابات مطرح شد، نشان داد که یک گروه و یا حزب شب انتخاباتی نیست و دارای دورنماست.

عضو شورای مرکزی حزب نسل‌نو، تصریح کرد: نسل‌نو برای نسل جوان است اما مشروط بر اینکه در هر استان بتواند جوانان نخبه و کارآمد را جذب کند و دایره جذبش منحصراً به یک دانشگاه،گروه یا حتی مدرسه یا جریان خاصی نباشد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه، با گزاره‌ای نظیر اینکه گفته می‌شود دولت سیزدهم آخرین تیر و فرصت است، کاملاً مخالف هستم، افزود: چرا که به این ترتیب نیست و اتفاقاٌ می‌توان گفت که دولت سیزدهم بهترین فرصت برای خدمت صادقانه است، اینکه جریان انقلابی بگوید هر چه در دولت اتفاق می‌افتد و عملکرد در دولت است، دفاع می‌کنم و نقد درون گفتمانی نداشته باشند، نشان دهنده جزمیت است و حرف غلطی است.

عضو شورای مرکزی حزب نسل‌نو، افزود: لذا این جریان باید به عنوان یک مجموعه نخبه هم نقد درون گفتمانی داشته باشد و هم این گزاره را تقویت کند که حوزه‌های دانشگاهی می‌توانند نقد کنند.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه جریان انقلابی نباید سرنوشت خود را به افراد و اشخاص گره بزند، گفت: این نکته به عنوان یک نکته درون جریانی هم می‌تواند موثر باشد و هم می‌تواند زمینه‌ساز ایده‌های جدیدتری در آینده شود.

وی در ادامه تصریح کرد: رابطه مجموعه نسل‌نو و در کل مجموعه جوان مؤمن انقلابی با مقام معظم رهبری یکی از نکات حائز اهمیت است، ما همیشه خود را مکلف بر این دانستیم که پشت سر ایشان حرکت کنیم.

این نماینده مردم در خانه ملت اشاره‌ای هم به ویژگی‌های جریان انقلابی داشت و افزود: جریانی که می‌خواهد انقلابی و ارزشی باشد، باید پشت سر رهبری حرکت کند و در عین حال هسته فکری و اعتقادی‌اش به صورتی نباشد که هر جا کم آورد و از منطق کافی و لازم برخوردار نبود از رهبری هزینه کند.

قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: البته طی چند روز گذشته شاهد چنین مواردی در مجلس بودیم، در حال حاضر مبنا و منطق مقام معظم رهبری عقلانیت انقلابی است به این معنا که رفتار، سلوک، گفتار، کردار و حتی بیان مبانی باید به صورتی باشد که جامعه دانشگاهی، نخبه و آحاد مختلف جامعه آن را بپذیرد.

وی در ادامه متذکر شد: حزب نسل‌نو جریان جوانی است که وفادار به ارزش‌ها است، چرا که اعضای حاضر در این حزب از جمله دوستداران و وفاداران انقلاب هستند که بسیاری از آنها در عرصه فعالیت‌های دانشجویی و انقلابی خود را وقف انقلاب کرده‌اند.

عضو شورای مرکزی حزب نسل‎نو ادامه داد: از این رو امروز نیازمند برخورد عملگرایانه و جدی با مسائل و مشکلات هستیم، در حال حاضر مجموعه نسل‌نو و ترکیب آن مورد توجه قرار گرفته و حتی جریان رقیب ترکیب آن را آنالیز کرده است.

قاضی زاده هاشمی این حزب را متمایز از سایر گروه‌ها و جریان‌های فعلی دانست و ابراز کرد: در حقیقت حزب نسل‌نو مانند جریان‌های فعلی نیست و متفاوت است، چراکه این جریان می‌تواند افق آینده نیروهای انقلاب باشد و از طرفی خلاء بسیاری از ناکارآمدی‌ها را پر کند.

وی افزود: اینکه حزب نسل‌نو به عنوان جریانی که بتواند موضع داشته باشد و در زمان خود نقش‌آفرینی کند، بسیار اهمیت دارد، البته رویکرد جوان‌گرایی هم رویکرد مناسبی است.

نماینده مردم فریمان، سرخس و بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متولدین دهه‌های 70،60 و 80 حدود ۴۸ میلیون نفر از اعضای جامعه فعلی ایران را تشکیل می‌دهند، گفت: اگر متولدین دهه ۵۰ را هم به این آمار اضافه کنیم، این رقم به بیش از ۵۷ میلیون نفر می‌رسد، لذا این چهاردهه، دهه‌های تأثیرگذارآینده سیاسی کشور محسوب می‌شوند.

قاضی‌زاده هاشمی خاطرنشان کرد: بنابراین اگر نسل‌نو بتواند بر روی سه دهه 7۰،6۰ و ۸۰ سرمایه‌گذاری کند، به موفقیت خواهد رسید، اما چنانچه بخواهد مانند برخی احزاب دچار تشتت و خالص‌سازی شود، مطمئناً به سرنوشت همان گروه‌ها و جریانات دچار خواهد شد.

وی یادآور شد: لذا در نسل‎نو دایره باید گسترده‌تر، جاذبه بیشتر و دافعه کمتر داشته باشد تا بتواند به عنوان جریان گفتمانی مسیر را ادامه دهد.

عضو شورای مرکزی حزب نسل‌نو تصریح کرد: البته در جریان گفتمانی افراد و اشخاص مطرح نیستند، همچنانکه که در مورد قانون منع به کارگیری بازنشستگان که در مجلس مطرح شد، یک اقدام گفتمانی بود و بعد از منویات مقام معظم رهبری در مورد جوانان این طرح در مجلس به تصویب رسید.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

مردم به دنبال کارآمدی و حل مسائل و مشکلات کشور هستند/ ضرورت تقویت مؤلفه‌های امیدآفرینی در کشور / خبرگزاری خانه ملت

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :

Where you can buy Louis Vuitton Replica : How To Generate An A Handbag Collection Handbags (or purses) are a necessary accessory for pregnant women. It is used to store all types of stuffs including hair brushes, wallets, cell phones and etc. There are many types of handbags including size, styles, brand name, and color. However, high quality of the handbag and print varies from company to company. An individual are know one who did this before, consuming consult your man on what company to utilize for creating a customized ladies handbag. Wherever possible always succeed hard for that opportunist intruder. Many handbag thefts occur when passing motorists snatch them through arms of pedestrians, so eliminate this prospect altogether by simply wearing your handbag on the other hand shoulder, a simple yet effective safety lesson! Many women own really one or two "staple" handbags, that use everyday and pair with most outfits. What's more, nearly these handbags end up being neutral in colour - for example, browns, nudes, or plain dark-colored. However, choosing a handbag to mesh with most "looks" does not mean it has to be mundane. Opt for an unique style, while sticking with a neutral colour, and you'll still be in a very position spice up any dress and bag. Alternatively, kick it up a notch by deciding on a handbag with metallic or subtle print detailing. If an individual might be a woman that in order to be wearing the latest in fashion then red handbags are for your corporation. You only desire to look in the celebrity magazine for a few minutes to notice that a red bag is quite popular right now. Red is fashion and a red purse will have your friends jealous and asking you where you found the site. A red bag can be a great fashion accessory and may never always turn heads when you are wearing it. There are even websites that offer design and preview feature for one to really personalize your laptop bag. With this feature, you can experiment with elements, including colors by altering the background color, the positioning of the picture in addition to way the photo had in mind is attached to the bags. It is very that purchase a designer purse from an authorized seller. In case the seller isn't authorized, a straightforward high possibility that the designer handbags he is selling are fake. So as to avoid getting cheated, you should visit a founded handbag organize. cheap imitation handbags, white handbags, affordable handbags
fake louis vuitton belt LOUIS VUITTON sunglasses replica replica Louis Vuitton supreme Backpack louis vuitton artsy replica louis vuitton messenger bag replica louis vuitton duffle bag replica Replica Louis Vuitton sunglasses louis vuitton neverfull replica fake louis vuitton crossbody louis vuitton messenger bag replica louis vuitton backpack replica fake louis vuitton backpack louis vuitton fake fake louis vuitton tas kopen louis vuitton nep tas kopen louis vuitton outlet nederland copie louis vuitton replique Sac Louis Vuitton Sac louis vuitton pas cher chine imitaciones louis vuitton espana bolsos louis vuitton outlet louis vuitton outlet espana borse false louis vuitton napoli imitazioni louis vuitton borse louis vuitton imitazioni perfette online zaino louis vuitton falso borse louis vuitton false borsa louis vuitton replica imitazioni louis vuitton taschen aus der türkei online kaufen Louis Vuitton China online Shop louis vuitton imitate kaufen louis vuitton imitate kaufen Louis Vuitton replica louis vuitton tasche gefälscht kaufen gucci replica fake dior saddle bag Replica Fendi Backpacks replica goyard replique sac hermes replique sac ysl Sac chanel pas cher chine handbags replica Australia cheap hermes bags from china chanel replica Hermes replica uk chanel imitazioni perfette knock off chanel bags imitazioni borse gucci gucci imitazioni borse gucci imitazioni imitazioni dior imitazioni borse dior fake gucci bags sac gucci pas cher chine dior tasche replica imitazioni hermes gucci belt replica hermes imitazioni