سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1401 آذر 10 پنجشنبه December 02, 2022
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1395/10/13 16:02

مصوبه مجلس درباره مناطق آزاد قابل بازگشت است

نماینده سرخس و فریمان و عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس نیازمند تعامل، ارتباط و پاسخگویی با مسئولان و نهادهای دولتی هستند.

 

 

 

سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار فرینا درباره چرایی تصمیم نمایندگان مجلس درباره واگذاری مناطق آزاد به وزارت اقتصاد گفت: آنچه که موجب تصمیم نمایندگان در واگذاری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به وزارت اقتصاد شد، عدم هماهنگی و تعامل مناسب دولت با مجلس بود. عدم پاسخگو بودن برخی دستگاه ها بر تصمیم نمایندگان مجلس در مورد آنها اثر می گذارد.

قاضی زاده هاشمی گفت: البته این اتفاق قابل پیشگیری و پیگیری است و این نیازمند عزم جدی دولت است. امیدواریم این موضوع پیگیری شود و در شورای نگهبان تایید نشود.

وی افزود: ما به عملکرد وزارت اقتصاد هم انتقاد داریم. ما می توانستیم به صورت دیگری مناطق آزاد را پاسخگو کنیم، در وزارت اقتصاد جایی به نام گمرک وجود دارد که یکی از مهم ترین انتقادات نمایندگان به عملکرد گمرک است. یعنی اگر بخواهیم قاچاق در کشور را کنترل کنیم باید نظارت مان را بر این مجموعه زیاد کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به بازرسی چندباره سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کل کشور از عملکرد مناطق آزاد اشاره کرد و گفت: سازمان بازرسی و دیوان محاسبات کل کشور دستگاه های نظارت در حوزه مالی و عملکردی هستند. مجلس نظارت سیاسی و نظارت عالیه به عملکرد سازمان ها دارد و نهادی دارد که به عنوان دیوان محاسبات، گزارش مالی ـ تفریغی ارائه می دهد.

وی ادامه داد: نظارتی که مجلس مد نظرش است این است که همه مناطق آزاد در اشتغال پایدار و تقابل با فرار سرمایه و ایجاد سرمایه گذار خارجی چه کرده اند؟ این عملکرد با پارامترهای سیاست های کلان اقتصادی چه همخوانی داشته است؟ ایجاد اشتغال، میزان سرمایه گذاری و جذب گردشگر داخلی و جذب گردشگر خارجی چه کرده اید؟ در مناطق آزاد ارس و اروند در جذب گردشگر خارجی چه اقداماتی صورت گرفته است؟

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه مناطق آزاد باید حس کند که چشم ناظر بر عملکرد آنها وجود دارد افزود: عدم ارتباط و تعامل مناسب و نادیده گرفتن نقش مجلس موجب این تصمیم شد. دستگاه هایی که نقش مجلس را نادیده بگیرند همیشه ضرر می کنند. نمایندگان مجلس به دنبال دستگاه های پاسخگو هستند.

وی همچنین از لایحه ایجاد مناطق آزاد جدید حمایت کرد و گفت: یکی از مناطقی که می تواند به عنوان یک دروازه صادراتی در کشور مطرح شود سرخس است که امیدواریم در آینده به منطقه آزاد تبدیل شود.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

مصوبه مجلس درباره مناطق آزاد قابل بازگشت است / پایگاه خبری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران

برنا نیوز / دولت و مجلس با هم هماهنگی و تعامل ندارند

فیدوس / چشم انتظاری مناطق آزاد در صدور رای شورای نگهبان

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :