سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1400 اردیبهشت 23 پنجشنبه May 13, 2021
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1399/10/17 12:09

وعده‌های حمایتی کرونایی شامل حال هنرمندان نشد/ وزارت ارشاد درمقابل مطالبات هنرمندان سکوت کرده است

 نماینده مردم فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت با شیوع اپیدمی کرونا وعده‌هایی در جهت حمایت از مشاغل آسیب دیده داد که این وعده وعید‌های حمایتی در مورد هنرمندان سرانجام مثبتی نداشته است.

 

 

 

سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حمایت از هنرمندان کشور در زمان شیوع کرونا گفت: شیوع کرونا ضربه‌های سنگینی به اقتصاد تحریم شده کشور وارد کرده تا جایی که امروزه شاهد تعطیلی بسیاری از مشاغل و بیکاری طیف وسیعی از کارگران تا هنرمندان هستیم که در شرایط ناخوشایند معیشتی به سر می‌برند.

نماینده مردم فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس افزود: حوزه فرهنگ و هنر در میان گروههای کاری مظلوم‌ترین صنوف اما پرنقش‌ترین آنها در میان صنوف مختلف است؛ که متاسفانه نه تنها در این دولت بلکه در دولت‌های قبل هم مورد بی‌توجهی بوده‌اند؛  هنرمندان حوزه نمایشی مشکلات عدیده‌ای دارند؛ برخی از آنها که بیمه ندارند و حتی حقوقی دریافت نمی‌کنند. تماشاخانه‌ها و سالن‌های خصوصی هم با شیوع کرونا تعطیل شده‌اند و قیمت اجاره سالن آن‌ها برای اجرایی نمایش بسیار بالاست.
وی تاکید کرد: دولت با شیوع اپیدمی کرونا وعده‌هایی در جهت حمایت از مشاغل آسیب دیده داد که این وعده‌‌های حمایتی در مورد هنرمندان سرانجام مثبتی نداشته است؛ مطالباتی که امروزه در قالب تجمعات هنرمندان شاهد آن هستیم و وزارت فرهنگ و ارشاد در مقابل آنها سکوت کرده است .

خبری از حمایت‌های دولتی نیست

قاضی زاده هاشمی در ادامه به تسهیلات کرونایی اشاره کرد و گفت: وزارت ارشاد حدود 120 میلیارد تومان از محل اعتبارات کرونا تسهیلات دریافت کرده تا بتواند در این شرایط کرونایی که با تعطیلی سینما وتئاتر مواجه هستیم پاسخگو و کمک‌رسان هنرمندان باشد که شواهد و شنیده‌ها خبر از نبود حمایت‌های دولتی می‌دهد .

نماینده مرم در مجلس یازدهم تصریح کرد: هنرمندان علی الخصوص هنرمندان حوزه نمایشی مطالباتی از دولت دارند که طی چند روزگذشته با تجمع در مقابل مجلس خواستار رسیدگی نمایندگان به مطالبات آنها شدند درخواست‌های نظیر حقوق بیکاری و تسهیلات بیمه و درمان و دارو، رفع خسارت‌های ناشی از کرونا، تخصیص کمک‌های مالی بلاعوض و وام‌های با سود کم، تخصیص بودجه حمایتی برای جلوگیری از تعطیلی مداوم و روزافزون تئاترهای خصوصی و تعیین مستمری برای سرپرست خانوارهای کم‌بضاعت و پرداخت اجاره‌‌های معوقه‌ مسکن آنان که همگی این مطالبات به حق بوده است.

تشکیل کمیته دائمی مشترک بین جامعه هنری با نمایندگی صندوق اعتباری

وی اظهار کرد: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیش از این اعلام کرده بودند برای پیگیری مطالبات هنرمندان باید کمیته دائمی مشترک بین جامعه هنری با نمایندگی صندوق اعتباری هنر و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ایجاد شود که این کارگروه مشترک برای احصای همه مطالبات به حق جامعه هنرمندان هر هفته تشکیل جلسه دهد تا مشکلات جامعه هنرمندان حل و فصل شود؛ امیدواریم این وعده دولت در قالب یک تیتر جنجالی در سر فصل رسانه‌ها باقی نماند و به مرحله اجرایی شدن برسد.

نماینده مردم فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه نماینده مردم فریمان و سرخس و بخش‌های احمدآباد و رضویه در پایان خاطر نشان کرد: در مورد بیکاری هنرمندان و بازگشایی سالن تئاتر و سینما با اجرایی پروتکل‌ها و رضایت ستاد ملی مبارزه با کرونا باید به این نکات توجه کنیم اولا؛ زمانی تماشاگران تئاتر و سینما انگشت شمار هستند، تئاتر‌هایی که بازیگر چهره دارند تماشاگر زیادی جذب می‌کنند؛ اما هنگامی که نمایشی با بازیگر غیر چهره اجرا می‌شود، میانگین تماشاگر به کمتر از بیست نفر می‌رسد؛ در ثانی باید توجه کنیم هزینه اجرایی پروتکل‌های بهداشتی در سالن تئاتر و سینما برای هنرمندانی که نان را به قیمت و ارزش هنر خود می‌خورند آیا امکانپذیر است؟!

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

وعده‌های حمایتی کرونایی شامل حال هنرمندان نشد/ وزارت ارشاد درمقابل مطالبات هنرمندان سکوت کرده است / خبرگزاری خانه ملت

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

برچسب ها : 
صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :