سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1398 خرداد 30 پنجشنبه June 20, 2019
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1397/07/28 17:02

چرخش نسلی متناسب رخ نداده است / جوانان انقلابی در انتخابات ۹۸ شرکت کنند

عضو فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه چرخش نسلی متناسب رخ نداده است، گفت: طبق آمار اولیه‌ تعداد افراد بازنشسته به ۱۹۷۰ نفر می‌رسد که از این میان ۲۰۰ نفر جزو مقامات هستند البته این قانون تنها ویژه مقامات نیست بلکه شامل کارکنان هم می‌شود.

 

 

 

 

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سید احسان قاضی‌زاده هاشمی درنشست جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی – جامعه اسلامی که عصر امروز در دفتر مرکزی جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، گفت: فراکسیون جوانان مجلس را به همراه جمعی از نمایندگان که در فاصله سنی ۳۰ تا ۴۵ سال هستند تشکیل دادیم که قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیز درهمین فراکسیون بررسی و به تصویب رسید.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: در فراکسیون جوانان مجلس ۳۸ نماینده عضو هستند و نماینده‌های جوان و پرشور در این فراکسیون پیرامون مسائل حوزه جوانان اقدام و تلاش می‌کنند.

وی با بیان اینکه جوانگرایی در پوسته مدیریتی سالهاست که مطرح است، گفت: انقلاب در ۴۰ سالگی خود قرار دارد و در این زمان نسل‌های مختلفی روی کارآمده و رفته‌اند همچنین شهدای زیادی نیز تقدیم کشور شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه چرخش نسلی متناسب با آنچه در کشور مورد نیاز است رخ نداده است، اظهار کرد: اخیراً شاهد هستیم برخی چهره‌های سیاسی در شعار‌های خود مطرح می‌کنند که انقلاب در بن بست قرار گرفته است، اما رهبر معظم انقلاب نیز یک سند ۵۰ ساله برای آینده انقلاب مدنظر قرار دادند واین به معنای آن است که انقلاب به بن بست نرسیده وبرای نسل‌های آینده نیز برنامه دارد.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه جوانان، پایه چرخش نسلی در دستگاه‌های مختلف کشور هستند، اضافه کرد: جوانانی که بعد از انقلاب درمیدان نبرد جزو فرماندهان حساب می‌شدند بعد از آن نیز در سایر موارد تصمیم گیری محور بودند لذا شاهد عدم جابه جایی بین نسلی بودیم و هم اکنون شاهدیم مدیریت در خیلی از دستگاه‌ها وابسته به یک نسل مسن است.

وی گفت: متاسفانه دیدگاهی بوجود آمده که اگر این نسل مسن در پست‌های مدیریتی نباشند، کشور دچار مشکلات عدیده سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و حتی امنیتی می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به جوانان برای حضور در پست‌های مدیریتی اعتماد کرد، تصریح کرد: فلسفه قانون منع بکارگیری بازنشستگان این است که افراد بدانند همیشه درپست خود ماندگار نیستند و باید یک روز ترک خدمت کنند و کادرسازی باید از همان بدو امر در سازمان‌ها و ادارات شکل بگیرد و افراد به همتاسازی و جانشین پروری نیز اهمیت بدهند.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه توانمندی علمی، تخصصی و فردی در بستر دانشگاه‌ها شکل می‌گیرد، گفت: در دانشگاه‌ها است که نخبگان علمی وفرهنگی می‌توانند شایستگی‌های خود را بروز دهند و همچنین خروجی‌های توانمند وکارآمد برای تخصص‌های خود پیدا کنند.

وی اظهار کرد: در فضایی به سر می‌بریم که بسیاری از فارغ التحصیلان در بخش خصوصی و آزاد کار می‌کنند و برخی نیز در کار‌هایی خارج از حوزه تحصیلات و توانایی خود کار می‌کنند و آنچنان اثر گذاری اجتماعی ندارند لذا مدرکشان کارآیی و کاربرد لازم را ندارد.

نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم اکنون نیازمند یک چرخش در عرصه بروکراسی کشور هستیم، افزود: با قانون منع به کارگیری بازنشستگان یک گام مترقی به جلو برداشتیم، زیرا این قانون نگاهی پیشرو به آینده دارد و می‌گوید انقلاب متعلق به همه نسل‌هاست ومتعلق به یکسری افراد خاص نیست.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: قانون منع به کار گیری بازنشستگان، چراغ امید واقعی را در بین فارغ التحصیلان و نسل جوان ایجاد کرده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا افراد در سازمان‌های مختلف نسبت به قانون منع به کارگیری بازنشستگان مقاومت می‌کنند اظهار داشت: ما درموعد مقرر یعنی در روز‌های پایانی آبان ماه که پایان مدت داوطلبانه برای ترک خدمت است، به همه افرادی که خودشان از پرونده اداری‌شان مطلعند این زمان را داده ایم که ترک مسئولیت کنند.

قاضی‌زاده هاشمی گفت: امیدواریم همه این عزیزان بدون اینکه به ابزار‌های دیگری برای ماندگاری دست پیدا کنند، خودشان به صورت داوطلبانه وقهرمانانه از این عرصه خارج شوند.

وی یادآور شد: طبق آمار اولیه‌ای که دیوان محاسبات از تعداد بازنشستگان ارائه کرده است تعداد افراد بازنشسته به ۱۹۷۰ نفر می‌رسد که از این میان ۲۰۰ نفر جزو مقامات هستند البته این قانون تنها ویژه مقامات نیست بلکه شامل کارکنان هم می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: وقتی گفته می‌شود مقامات منظور معاونان وزرا، استانداران و سفرا وهمه هم ترازانشان هستند و می‌توان گفت: شمول این قانون بسیار گسترده است که شامل همه دستگاه‌ها، شهرداری‌ها، نهاد‌های عمومی غیر دولتی، فدراسیون‌های ورزشی و ... می‌شود.

قاضی‌زاده هاشمی همچنین تصریح کرد: براساس ماده ۵ قانون خدمات کشوری و نیز سایر دستگاه‌هایی که حتی یک ریال بودجه عمومی کشور را دریافت می‌کنند تحت شمول این قانون هستند.

وی بیان کرد: انشاءالله به تدریج آمار اقدامات اجرایی در این زمینه را به مردم ارائه خواهیم داد همچنین گزارش‌های نؤبه‌ای را در صحن مجلس ارائه می‌کنیم و به افکار عمومی می‌گوییم چه کسانی قانونمدارند.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه قانونی هم برای افراد جایگزین در پست‌های بازنشستگان دارید اظهار داشت: قطعا از نخبگان و افراد دانشگاهی در پست‌ها استفاده خواهد شد همچنین برخی افراد تبدیل وضعیت می‌شوند و افرادی نیز با آزمون‌های استخدامی جذب دستگاه‌ها و ارگان‌ها می‌شوند.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: سال گذشته مبلغ ۲۴۰ میلیون پاداش خدمت در نظر گرفتیم لذا ۸۰۰ نفر خودشان را بازنشسته کردند تا مبلغی بالاتر از سقف ۲۴۰ میلیون را بگیرند.

وی ادامه داد: هم اکنون در وزارت نفت آزمون استخدامی برای جذب نیرو وجود دارد که تعداد ۲۴۰۰ نفر استخدام شدند که شامل تبدیل وضعیت‌ها و نیز نخبگان فارغ التحصیل و نیز افرادی که با آزمون استخدامی جذب شده بودند، می‌شود.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: سال گذشته جلوی مجلس تجمعی از میان افرادی که در آزمون استخدامی وزارت نفت قبول شده بودند، برگزارشد که خواستار به کارگیری خود در وزارت نفت بودند، اما در کنار این شاهد بودیم افرادی از خارج این وزارتخانه که بعضا تخصصی هم در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی نداشتند در آنجا به کار گرفته شده بودند حال می‌خواهد نمایندگان سابق مجلس و یا افراد دیگر باشند.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: وزارت نفت باید آزمون استخدامی خود را برگزار و ۲۴۰۰ نفر نیرو جذب کند مطئمنا برگزاری این آزمون چراغ امیدی برای موج گسترده فارغ التحصیلان دانشگاهی در حوزه‌های نفت، گاز و پتروشیمی خواهد بود و این افراد در این وزارتخانه جانشین بازنشسته‌ها می‌شوند و مطمئنا نخبگان علمی با این آزمون‌های شفاف جذب سیستم خواهند شد.

وی در ادامه یادآور شد: وزارت آموزش وپرورش نیز در ۴ سال آینده با حجم گسترده‌ای از بازنشسته‌ها روبه رواست و ما آمار متغیری از آن‌ها مبنی بر بازنشستگی ۱۰۰ هزار تا ۴۰۰ هزار نفر را شنیده ایم لذا طی ۴ سال آینده باید خلأ نیرویی دراین وزارتخانه جبران شده تا مسیری برای نسل‌های بعدی بوجود بیاید.

نماینده مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال دیگری درباره به کارگیری اعضای تشکل‌های دانشجویی درسازمان‌ها ونهاد‌های مختلف گفت: برنامه داریم ظرف دو ماه آینده در مجلس جلسه‌ای برگزار کنیم تا در آن درباره به کارگیری فارغ التحصیلان شورا‌های مرکزی تشکل‌های ارزشی دانشجویی دریک دهه گذشته بحث وبررسی‌های لازم را انجام دهیم.

قاضی‌زاده هاشمی تاکید کرد: ما درصدد هستیم یک کمپین جوانان انقلاب راه اندازی شود و آن‌ها بتوانند در نقش‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مشارکت کنند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس در اسفند ماه سال آینده گفت: جوانان انقلابی که دارای ۳۰ سال سن هستند و چنانچه زمینه رأی آوری دارند می‌توانند در این انتخابات کاندیدا شوند و درعرصه انتخابات کمک کنند. انشاءالله شاهد شکل گیری جبهه جدیدی ازجوانان انقلاب برای حضوردرفعالیت‌های اجتماعی و سیاسی باشیم.

عضو فراکسیون جوانان مجلس مجلس در پایان تصریح کرد: دیوان محاسبات، ذی حسابان مالی و برخی دستگاه‌های دیگر درا جرای قانون منع بازنشستگی در سایر دستگاه‌ها نظارت می‌کنند.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

خبرگزاری میزان / چرخش نسلی متناسب رخ نداده است / جوانان انقلابی در انتخابات ۹۸ شرکت کنندنظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :