سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1398 خرداد 1 چهارشنبه May 22, 2019
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1397/07/25 13:40

به آینده علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد خوش‌بینم / نگاه مدیران جدید دانشگاه آزاد، همگام با آرمان های انقلاب است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مدیران و مسئولان جدید دانشگاه آزاد یک نگاه اعتقادی و همگام با آرمان های انقلاب است و با توجه به شناختی که بنده از دکتر طهرانچی و بقیه دوستان دارم، بسیار به آینده علمی و فرهنگی این مجموعه خوش‌بین هستم.

 

 

 

سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایسکانیوز اظهار کرد: با عنایت به این موضوع که در اقصی نقاط کشور شعبه های مختلف دانشگاه آزاد برای تحصیل دانشجویان فراهم شده؛ این گستردگی همواره در حال افزایش است و دانشگاه آزاد می تواند متولی و مجری بسیاری از برنامه های متنوع علمی و فرهنگی کشور باشد. همچنین دانشگاه آزاد باید بتواند نه تنها با دانشجویان بلکه با تمامی اقشار مردم ارتباط بیشتری داشته باشد و اهداف مهم تری در حوزه های مختلف و بسیاری از مسائل مهم کشور پایه گذاری کند.

او ادامه داد: تشکل های دانشجویی دانشگاه آزاد در چند سال اخیر فعالیت های گسترده ای در زمینه های مختلف علمی، سیاسی و فرهنگی داشته اند که پس از فارغ التحصیلی توانستند وظایف مهمی را در اداره کشور داشته باشند. در حال حاضر دانشجویان با استعداد و نخبگان زیادی از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد در جامعه مسؤلیت دارند، دانشگاه آزاد باید بتواند از ظرفیت فارغ التحصیلان خود در رشته های مختلف استفاده کند و آن‌ها در اداره‌ کشور به کار گیرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: مجلس و دولت هم باید دراعطای اعتبارات و بودجه های فرهنگی دانشگاه تجدیدنظر کنند؛ زیرا میزان این بودجه ها و اعتبارات در دانشگاه بسیار اندک است و گاهی بودجه ای که برای ساخت یک پل در نظر گرفته شده،‌بسیار بیشتر از بودجه ی فرهنگی یک استان است و قطعا باید اصلاحات جدی در خصوص این موضوع صورت گیرد.

او تصریح کرد: نگاه مدیران و مسئولان جدید دانشگاه آزاد یک نگاه اعتقادی و همگام با آرمان های انقلاب است، باید این نکته را هم در نظر داشت که عملکرد این افراد بسیار دقیق تر و متفاوت تر از مدیران قبلی زیر ذره‌بین دانشجویان و جامعه‌ دانشگاهی قرار می گیرد، در همین راستا باید به عملکردها و برنامه ها نسبت به قبل،‌ توجه ویژه ای داشت،‌ همچنین باید بخش بیشتری از جامعه دانشجویی را در فعالیت های مهم مشارکت دهند و مدیران عملگرایی داشته باشند تا بتوانند اهداف و برنامه های ارزشی خود را در آینده‌ای نزدیک گسترش دهند.

قاضی زاده ی هاشمی ادامه داد: من درجایگاه خود با جوانان زیادی برخورد دارم و می بینیم چقدر به دنبال فعالیت و پیشرفت خود و بخش علمی و فرهنگی کشور هستند، مسئولان باید به این نکته توجه کرده و از ظرفیت های این افراد بهتر از گذشته استفاده کنند و بدانند که ظرفیت های بالفعل علمی و فرهنگی که دانشگاه آزاد دارد،‌کمتر از دانشگاه های دیگر نیست. همچنین باید بتوانند برنامه ریزی مدون را در راستای مشارکت بخشی به جوانان و ایجاد انگیزش های رفتاری و برنامه ای داشته باشند که دانشجویان را در تحولات مهم کشور دخالت دهند.

نماینده مردم فریمان بیان کرد: طبق بیانات مقام معظم رهبری، باوری که نسبت به اقشار دانشجویی و معضلات اجتماعی آن ها در اذهان مردم قرار گرفته اشتباه است و اگر هم معدود مشکلاتی باشد، ما می توانیم با توجه و مشارکت بخشی دانشجویان در زمینه های مختلف آن‌ها را در مسیر درست تقویت کنیم.

قاضی زاده افزود: رویکردی که بنده در حال حاضر از مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد می‌بینم، رویکرد مثبت و امیدوار کننده‌ای است و باید رفتاری همراه با مهر و عطوفت با دانشجویان داشته باشیم و به دغدغه ها و مشکلات آن ها نیز توجه کنیم، چون رفتار تند و جدی با دانشجویان نتیجه ی معکوس و منفی خواهد داشت، با توجه به شناختی که بنده از دکتر طهرانچی و بقیه دوستان دارم بسیار به آینده علمی و فرهنگی این مجموعه خوش بین هستم و انشاء‌الله که بتوانند مجموعه دانشگاه آزاد را در زمینه های مختلف ارتقا دهند و به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود برسند.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

ایسکا نیوز / به آینده علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد خوش‌بینم/ نگاه مدیران جدید دانشگاه آزاد، همگام با آرمان های انقلاب است

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :