سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1402 خرداد 15 دوشنبه June 06, 2023
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1397/03/03 21:27

جزئیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره موافقت نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: از تصویب این قانون کمتر از یک سال می‌گذرد اما این قانون به درستی اجرا نشد که استفساریه ای برای اجرای درست آن در دولت پیش بینی شد و بحث اصلاحیه این قانون به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد.

 
جزئیات اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
وی افزود: شاهد 2 نوع قانون استخدامی در کشور هستیم استخدام برای طبقه فرودست یعنی کسانیکه با تحصیلات بالا شروع به خدمت می کنند و بازنشسته می شوند و سطوح مدیرانی که از 40 سال قبل کارمند در مناسب مختلف مدیریتی هستند و هیچ وقت هم بازنشسته نمی‌شوند و به استناد این قانون پیوسته در سطوح مدیریتی ادامه کار می‌دهند.
 
نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: برخی  کارمندان در دهه 60 استخدام از سمت رئیس اداره بالاتر نرفته و بازنشست شدند در حالیکه برخی از همان دوره مشغول به کار هستند و با سمت بالا فعالیت می کنند که این نشان دهنده ضعف اصل سوم قانون اساسی است که ما به مراتب امید به ارتقاء شغلی را به درستی عملی نکردیم.
 
وی افزود: ما در این قانون به نفع جوانان، تحصیلکرده‌ها، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی اقدام کردیم و پنجره ای باز کردیم که نسیم جدید وارد فضای مدیریتی کشور شود.
 
قاضی زاده هاشمی درخصوص ویژگی های قانون به کارگیری بازنشستگان در مقایسه با قانون سال گذشته تصریح کرد: قانونی که در این راستا در سال گذشته به تصوب رسید قانون خوبی بود اما به دلیل لغتی تحت عنوان «همترازان» که در این قانون وجود داشت، اجرای آن در دولت  به درستی انجام نشد. با حذف کلمه همتراز این قانون را اصلاح کردیم؛ زیرا با این کلمه خیلی از بازنشسته ها، هم تراز وزیر، معاون وزیر استانداران و حتی سفیران شدند.
 
وی از مخالفت دولت برای اصلاحیه این قانون خبر داد و گفت: چند روز پیش دولت مخالفت خود را به صورت مکتوب برای تمامی نمایندگان مجلس ارسال کرد و بهتر بود که نماینده دولت دیروز در مجلس حاضر می شد و از  اصلاحیه این قانون حمایت می‌کرد.
 
نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی گفت : 70 درصد نمایندگان مجلس به این طرح رای  مثبت دادند.

زهرا ساعی دیگر مهمان برنامه با تاکید بر اینکه این طرح برای ایجاد اشتغال نیست بلکه حضور مدیرت نگری است، گفت: کلیات این طرح مشکلی ندارد منتهی در جزئیات یک سری اشکالاتی مانند نوع نوشتن قانون برای اینکه شفاف تر شود، بکارگیری بازنشستگان نیروی مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه مطبوع خود به عنوان مشاور بود که بررسی شد.

وی ادامه داد: در هفته آینده این طرح در کمیسیون مطرح و با رفع اشکالات جزئی به تصویب نهایی می رسد.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر / جزئیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :