سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1397 بهمن 1 دوشنبه January 21, 2019
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1397/02/26 11:34

طرح پرداخت اشتراکی یارانه به رسانه‌ها شکست خورده / عواملی مانع پرداخت یارانه مستقیم می‌شوند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید عواملی مانع از پرداخت یارانه به صورت مستقیم به رسانه‌ها و برگشت به حالت سابق می‌شوند.

 

 

 

 

 

سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خانه ملت با انتقاد از بی‌عدالتی رسانه‌ای در ابعاد مختلف همچون نحوه پرداخت یارانه به رسانه ها، نحوه توزیع امتیازات و سهمیه‌ها و بیمه خبرنگاران، گفت: متاسفانه بی‌عدالتی‌های فراوانی در جامعه خبری وجود دارد و گزارش ارائه شده ازسوی وزیر فرهنگ در صحن علنی طی هفته گذشته با آنچه که خبرنگاران و مسئولان رسانه‌ای به ما انتقال می‌دهد تفاوت بسیاری داشت. معیار و خط کش سنجش مطبوعات شفاف نیست .

نماینده مردم فریمان، سرخس و احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: معیار و خط کش سنجش مطبوعات شفاف نیست و این معیارها به دلیل تابع آیین‌نامه وزارت فرهنگ بودن تا حدودی سلیقه‌ای نیز هستند. طرح پرداخت اشتراکی یارانه به رسانه‌ها شکست خورده است وی با تاکید براینکه یارانه باید به صورت مستقیم پرداخت شود، طرح اشتراک یارانه که از ابتدای دولت یازدهم آغاز شده است را کاملا شکست خورده دانست و افزود: این طرح مورد اعتراض تمامی مطبوعاتی‌ها است و اکنون نیز مسئولان جدید معاونت مطبوعاتی به شکست این طرح رسیده و به آن اذعان دارند.

عواملی که در طرح اشتراک منافع دارند مانع از پرداخت یارانه به صورت مستقیم می‌شوند قاضی‌زاده هاشمی با تاکید براینکه عواملی که در طرح اشتراک منافع دارند مانع از پرداخت یارانه به صورت مستقیم یا همان برگشت به حالت سابق می‌شوند، بیان کرد: قبل از دولت یازدهم در ادوار گذشته به مطبوعاتی‌ها به طور مستقیم کاغذ می‌دادند و سپس یارانه را مستقیم پرداخت می‌کردند تا آنکه طرح اشتراک با وجود گذشت 5 سال از اجرای آن معترضان بسیاری دارد. وی در توضیح طرح اشتراک گفت: در این طرح دولت به جای پرداخت مستقیم پول به یک رسانه آن را به چند شرکت پرداخت می‌کرد و مسئولان شرکت‌ها نشریه را خریده و اشتراک می‌گرفتند اما در قبال آن می‌گویند باید به میزان مدنظر بیمه داشته باشید اما چنین مسئله‌ای امکان‌پذیر نبود چراکه ممکن است یک خبرنگار در چند نشریه کار کند بنابراین معیارها با عالم واقع در تضاد بود.

پرداخت یارانه مستقیم با مکانیزم صحیح مجددا اجرایی شود قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر اینکه پرداخت یارانه مستقیم باید با مکانیزم صحیح مجددا اجرایی شود، افزود: در نظر گرفتن میزان تیراژ، زمینه و گسترده توزیع، نوع چاپ، تعداد صفحات، در نظر گرفتن حامیان خصوصی و دولتی و... در این مسئله ضروری است. ایجاد رسانه‌های جدید پیش‌کش رسانه‌های بخش خصوصی فعلی حفظ شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درخصوص ارائه آمار افزایش50درصدی رسانه‌ها ازسوی وزیر فرهنگ، بیان کرد: اگر افزایش نشریات همراه با ارتقاء کیفیت نباشد فایده‌ای نخواهد داشت درواقع در شرایط فعلی باید گفت؛ ایجاد رسانه‌های جدید پیش‌کش رسانه‌های بخش خصوصی فعلی حفظ شود.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت / طرح پرداخت اشتراکی یارانه به رسانه‌ها شکست خورده/ عواملی مانع پرداخت یارانه مستقیم می‌شوند

اعتدال / شکست طرح پرداخت اشتراکی یارانه به رسانه‌ها

جمهوریت / شکست طرح پرداخت اشتراکی یارانه به رسانه‌ها

 

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :