سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1397 بهمن 1 دوشنبه January 21, 2019
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1397/02/04 11:13

وقتی فیس‌بوک و توییتر فیلتر هستند ، تلگرام تبدیل به یک غول می‌شود

سید احسان قاضی زاده هاشمی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مورد فیلتر تلگرام گفت: در هر صورت باید آزادی رقابت بین پیام رسانهای داخلی با خارجی وجود داشته باشد. اتفاق بدی که در مورد تلگرام افتاد این بود که همه یکسویه به تلگرام رو آوردند یعنی طوری شرایط برای تلگرام فراهم شد که همه به سمت این پیام رسان رفتند.

 

 

نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس در گفت‌وگو با عصر ایران ادامه داد: قبل از تلگرام ما وی چت و وایبر را در کشور داشتیم اما اتفاقی افتاد که هم وایبر ‌وهم وی چت حذف شدند و‌در این مسائل نکته های زیادی است که باید بررسی شود.

این عضو‌کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: در حال حاضر باید شرایط را به گونه‌ای پیش ببریم که پیام رسان های داخلی قوی شوند ،رقابت بین پیام رسان های داخلی و‌خارجی اتفاقی بود که باید از ابتدا می افتاد و در حال حاضر که آن اتفاق نیفتاده است باید پهنای باند لازم برای داخلی ها بوجود آید که آنها خودشان را ارتقا دهند.

این نماینده اصول‌گرای مجلس خاطر نشان کرد: در حال حاضر ابعاد تلگرام ابعاد رقابت رسانه ای نیست، یکسری ابعاد سیاسی و امنیتی خاص دارد. مسببین بالا بردن این حجم از تلگرام در کشور داخلی هستند که باید در این زمینه پاسخگو باشند.

قاضی زاده تاکید کرد: در حال حاضر چاره‌ای جز حذف تلگرام نداریم. ما خودمان باعث شدیم که تلگرام به چنین غولی تبدیل شود. وقتی پهنای باند اختصاصی داده شد و رقبای تلگرام حذف شدند باید فکر این روزها را نیز می کردیم . روزی که در کشور فیس بوک‌ و تویتر را فیلتر کردیم و‌ وایبر و وی چت نیز حذف شدند باید به این فکر می کردیم که تلگرام به چنین غولی تبدیل شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر در مورد پیام رسان های داخلی نیز این خطر وجود دارد یعنی نباید همه را به سمت یک پیام رسان تشویق کنیم. باید بین پیام رسان های داخلی نیز رقابت ایجاد کنیم ،در حال حاضر فضای ایجاد انحصار نیست .

این عضو کمیسیون فرهنگی در مورد عدم اعتماد به این پیام رسان های داخلی گفت:بحث عدم اعتماد به این پیام رسان ها منجر به حکم حکومتی رهبری در مورد حریم خصوصی شد،ذهنیت جامعه این است که شاید به اطلاعاتشان در پیام رسان های داخلی وجود داشته باشد که این ذهنیت جامعه ممکن است همه جا باشد.

وی خاطر نشان کرد: اینکه اپراتورها به دنبال سرورهای برای انتقال تلگرام به داخل بودند شاید این ذهنیت را در همه ایجاد کرده است که نصب این سرورها برای دستیابی به حریم خصوصی شان باشد در صورتیکه این اپراتورها فقط برای پول و کسب منافع مادی به دنبال این سرورها بودند،چون دو سال قبل بیش از ۵۰۰میلیارد تومان از پول مردم برای خرید ترافیک به خارج از کشور برای تلگرام رفت. یعنی زمانی که برای خرید ترافیک هزینه پرداخت می کنید که درآمد آن به خارج از کشور می رود با خرید این سرورها دیگر این پول را مردم بابت خرید ترافیک پرداخت نمی کنند .

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها:

عصر ایران / وقتی فیس‌بوک و توییتر فیلتر هستند، تلگرام تبدیل به یک غول می‌شود

وقتی فیس‌بوک و توییتر فیلتر هستند، تلگرام تبدیل به یک غول می‌شود / مگیتو

رویداد 24 / وقتی فیس‌بوک و توییتر فیلتر هستند، تلگرام تبدیل به یک غول می‌شود

نیوزفا / وقتی فیس‌بوک و توییتر فیلتر هستند، تلگرام تبدیل به یک غول می‌شودنظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :