سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1397 مهر 30 دوشنبه October 22, 2018
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
ورود به سیستم
رمز عبور را فراموش کرده اید؟
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1396/09/21 09:27

بودجه ۱۵۰۰ میلیاردی صداوسیما درلایحه سال ۹۷ خلاف حکم برنامه ششم توسعه است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه طبق برنامه ششم توسعه، بودجه صداوسیما باید هفت دهم درصد از بودجه عمومی دولت باشد، در نظر گرفتن اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومانی برای آن را بی‌توجهی دولت به حکم برنامه دانست.


 

 

سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از بودجه صداوسیما در لایحه بودجه سال 97، گفت: طبق برنامه ششم توسعه بودجه صداوسیما باید از سه و نیم دهم درصد به میزان هفت دهم درصد (7/0%) از بودجه عمومی دولت افزایش یابد؛ این درحالی است که در بودجه سال 97 به این قانون عمل نشده است.

نماینده مردم سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در لایحه بودجه سال 97، بودجه صدا وسیما 1500 میلیارد تومان برآورد شده است و افزایش به میزان هفت دهم درصد از بودجه عمومی در آن رعایت نشده است ؛ این اتفاق خلاف برنامه ششم توسعه است و اگر دولت به آن اصرار ورزد برای تصویب در مجلس باید ⅔ نمایندگان به آن رای دهند تا تصویب شود چرا که این بخش از لایحه دولت خلاف قانون است؛ درغیر این صورت این رقم باید اصلاح شود.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 97 بودجه بسیاری از حوزه‌های فرهنگی 13 تا 18 درصد رشد کردند اما برای سازمان صداوسیما همین افزایش نیز اتفاق نیفتاده است، ادامه داد: برای صداوسیما حکم ویژه برنامه ششم وجود دارد و این امر، تکلیفی والزام‌آور است اما دولت با عدد پیشنهادی در لایحه بودجه 97 خلاف برنامه و قانون عمل کرده است؛ در این صورت این سازمان با کسری بودجه مواجه شده و ناچار است با ساخت برنامه‌هایی که بار فرهنگی ندارند کمبود مالی خود را تامین کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه نباید ردیف‌های متفرقه درخصوص صداوسیما و درآمدهای این سازمان را جزء بودجه آن حساب کرد، گفت: عبارت هفت دهم درصد (7/0%) از بودجه عمومی دولت در ردیف خاص صدا وسیما آورده شده و ردیف‌های متفرقه و درآمدهای این سازمان از این ردیف خاص جداست؛ مسولان نباید از قانون تفسیر دیگری کنند.

به گزارش خانه ملت؛ ماده 93 برنامه ششم توسعه بیان می کند: دولت مکلف است از ابتدای اجرای قانون برنامه در قالب بودجه سنواتی، سهم خود در تأمین بودجه سازمان صداوسیما را حداقل به میزان هفت دهم درصد (7/0%) بودجه عمومی دولت لحاظ و تخصیص دهد. افزایش اعتبار سازمان نسبت به سال پایه از محل این ماده جهت پوشش صددرصدی(100%) استان‌ها، توسعه کمی و کیفی برنامه‌های تولیدی (ملی، استانی و برون مرزی) پویانمایی(انیمیشن)، مستند و فیلمها و سریال‌های فاخر و توسعه فنی هزینه می‌شود و هرگونه افزایش حقوق و مزایا جز به تناسب سایر بخشهای کشور که در بودجه سنواتی مشخص می‌شود، ممنوع است. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گزارش سالانه این ماده را به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌کند .

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

بودجه 1500 میلیاردی صداوسیما درلایحه سال 97 خلاف حکم برنامه ششم توسعه است / خبرگزاری خانه ملت

پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت / بودجه ۱۵۰۰ میلیاردی صداوسیما درلایحه سال ۹۷ خلاف حکم برنامه ششم توسعه است


نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :