سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1402 خرداد 15 دوشنبه June 06, 2023
تصاویر منتخب
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1396/02/13 10:33

زلزله زدگان در انتظار تصمیم دولت برای تصویب اعتبار ۲۵ میلیارد ی بازسازی

نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زلزله امروز در روستاهای فریمان دارای تلفات جانی نبوده است،خواستار تصمیم هر چه سریع تر دولت برای اختصاص ۲۵ میلیارد تومان برای بازسازی مناطق زلزله زده این شهرستان و روستاهای تابعه شد.

 

 

سید احسان قاضی زاده هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به زلزله بامداد امروز منطقه سفید سنگ در شهرستان فریمان گفت: این زلزله یکی از پس لرزه های شدید زلزله6.1 قبلی بوده است که در نیمه فروردین ماه اتفاق افتاد.

نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پس لرزه های زلزله قبلی در طول این مدت در 12 روستای تابعه شهرستان فریمان که کانون اصلی زلزله بوده اند قطع نشده است اما زلزله ای که امروز در مشهد شدت آن نیز احساس شد، پس لرزه شدیدتری با 5.3 ریشتر بوده است.

وی تاکید کرد: از آنجایی که غالب مردم منطقه در حال بازسازی منازل تخریب شده خود بوده و در کمپ ها مستقر هستند، در این حادثه آسیبی به مردم نرسیده و تنها تعدادی از واحدهای نیمه ویرانی که در زلزله قبلی دیوارها و سقف آن ترک جدی برداشته آسیب دیده اند اما خوشبختانه از آنجایی که در این منازل کسی سکونت نداشته و وسیله منزلی هم در آن ها نبوده خسارت جانی درپی نداشته است.

قاضی زاده هاشمی افزود: در این مدت، در منطقه سفید سنگ و روستاهایی که محل زلزله بوده علی الخصوص سه روستای "دوقلعه" ، "سرچشمه" و "الغور" که حدود 60 کیلومتر از شهرستان فرسمان فاصله داد، بدون توقف، هر روز پس لرزه هایی رخ داده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به مردم زلزله زده در این منطقه و تحقق کمک های دولت به زلزله زدگان گفت: کار بازسازی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آغاز شده است و تسهیلاتی که باید در اختیار زلزله زدگان قرار گیرد نیز به تصویب رسیده است اما هنوز در خصوص اعتبار 25 میلیاردی مورد نیاز از محل اعتبارات مدیریت بحران کشور برای جبران خسارت زیر ساخت های آسیب دیده منطقه از جمله، مدارس، مساجد، خانه های بهداشت و مراکز مخابرات روستایی که باید از سوی هیئت دولت تصویب شود، تصمیم گیری نشده است که و این اعتبار باید هرچه سریع تر تخصیص پیدا کند.

نماینده مردم فریمان ، سرخس ، بخشهای احمد آباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از بنیاد مسکن نیز می خواهیم که کار آواربرداری را سریع تر به پایان برساند تا بازسازی با سرعت انجام شود چراکه به دلیل سردسیر بودن منطقه و بارش برف های سنگین نگران رسیدن فصل زمستان و مواجه شدن مردم زلزله زده با مشکلات ناشی از آن هستیم به طوری که متوسط میزان بارش و سرما در این منطقه 30 درصد بیشتر از شهر مشهد است.

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

زلزله بامداد امروز سفید سنگ از پس لرزه های شدیدزلزله قبلی در نیمه فروردین بود/ خبرگزاری خانه ملت
نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :