سایت سید احسان قاضی زاده هاشمی - پایگاه اطلاع رسانی سید احسان قاضی زاده هاشمی - سید احسان قاضی زاده هاشمی
پیوندها
رهبری مشرق نیوز فارس نیوز تسنیم نیوز مهرنیوز رجانیوز صراط نیوز مشرق نیوز تابناک خبرآنلاین
تقویم رویدادها
1400 خرداد 26 چهارشنبه June 16, 2021
تصاویر منتخب
          برای مشاهده آلبوم تصاویر سید احسان قاضی زاده هاشمی کلیک کنید
مجلس شورای اسلامی
مرکز پژوهشهای مجلس
مرکز پژوهشهای مجلس
معرفی اعضا
شورای نظارت بر صدا و سیما
ثبت درخواست دیدار حضوری
پخش زنده شبکه های سیما
پخش زنده شبکه های رادیو
طرح ها و لوایح امضا شده
حوزه انتخابیه : خراسان رضوی (سرخس،فریمان،بخشهای احمد آباد و رضویه)

عضویت در کمیسیون

سال اول : عضو کمیسیون فرهنگی

تعداد طرح و لوایح امضاء شده نشانگر عملکرد نمایندگان محترم نبوده و معیار سنجش فعالیت آنان نمی باشد.

طرح / لایحه امضا شده توسط "آقای سید احسان قاضی زاده هاشمی"

لیست کامل طرح ها و لوایح امضا شده توسط ​سید احسان قاضی زاده هاشمی           ( کلیک کنید )

اخبار
1395/12/22 16:33

در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان عنوان شد : افزایش بودجه نفت و گاز استان خراسان رضوی

به گزارش پایگاه خبری اتفاقیه ، علی رضا رشیدیان در نهمین جلسه شورای برنامه ریزی وتوسعه استان افزود: سند توسعه مبنای برنامه‌های بلند، میان و کوتاه مدت شهرستان‌ها است و باید توسعه متعادل و متوازن، حفظ محیط زیست و ارتقاء‌ شهرستان بر این اساس سیاست گذاری و اجرا شود.

 

 

استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: سال 85 برای 15 شهرستان و در سال 89 برای شهرستان‌هایی که به تازگی شکل گرفته بودند، این سند تهیه ولی مصوب نشد و ضمن آنکه اسنادی که در سال 85 تدوین شده بود بیش از 10 سال از آن می‌گذشت و نیازمند بازنگری بود.

رشیدیان افزود: مهمترین هدف تنظیم دوباره اسناد توسعه شهرستان‌ها،‌ شناخت ظرفیت‌های بالقوه وتنگناها و هدایت آنها بر مبنای سند توسعه ملی و آمایش سرزمینی و پیش بینی مهمترین اقدامات اولویت دار برای توسعه شهرستان وعملیات و راهبردهای بلندمدت توسعه استان است.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص شرایط اقتصادی استان اظهار کرد: باوجود تنگناها، فشارها و تحریم‌ها و مشکلات بودجه ای دولت در سطح کشوری ، خراسان رضوی با جذب سرمایه گذار خارجی، اعتماد بخش خصوصی و احیا و رونق تولید با استفاده از ظرفیت‌های منابع بانکی و مردمی در استان در جهت توسعه گام موثری برداشته است

استاندار خراسان رضوی خاطر نشان کرد: فقط از ابتدای امسال تا کنون 32 هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی در سه مرحله در قالب هفته دولت ، سفر رئیس حمهوری و دهه فجر در استان به بهره برداری رسیده است.

رشیدیان گفت: هم اکنون علاوه بر طرح‌ها و پروژه‌هایی که از ابتدای سال بهره برداری شده 479 طرح اقتصادی با 90هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان در دست اجراست.

وی با بیان اینکه این منابع از محل سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی ، خارجی و نیز تسهیلات بانکی تامین شده است، اظهار کرد : برنامه ریزی شده که این پروژه‌ها که در حوزه توسعه صنعت ، معدن و کشاورزی است و از پیشرفت فیزیکی مناسبی هم برخوردار است تا انتهای دولت به انجام رسد.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: این اقدامات در نتیجه همکاری همه قوا و بخش‌های مختلف مردمی بوده است چنانکه بیش از همه همکاری و مساعدت نیروهای مسلح اعم از امنیتی ،انتظامی و نظامی برای بستر سازی امنیت و تحولات در استان است که زمینه حضور سرمایه‌های خارجی و داخلی و کاهش ریسک را در پی داشته است .

وی در خصوص گزارش تفریغ بودجه استان در سال 94 که توسط رئیس دیوان محاسبات ارائه شد، گفت: گزارش دیوان محاسبات از عملکرد دستگاه‌های استان نشان دهنده کاهش انحرافات از قانون است که این خود به دلیل همکاری نزدیک دیوان محاسبات و دستگاههای اجرایی، نظارت و تذکر و آموزش‌ها حاصل شده است.

رشیدیان تاکید کرد : دستگاه‌هایی که گزارش تکمیلی خود را هنوز به دیوان محاسبات استان ارائه نکرده اند سریعتر در این راستا اقدام نمایند .
استاندار خراسان رضوی با تأکید بر هماهنگی تمامی دستگاه‌ها در ارائه آمار و اطلاعات دستگاهی به سازمان برنامه و بودجه استان خواستار به کارگیری نیروهای متخصص و با تجربه در تمامی دستگاه‌ها شد.

سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی  و ناظر مجلس در شورای برنامه ریزی و توسعه استان خراسان رضوی نیز در این جلسه اظهار داشت: در خصوص برنامه ششم توسعه در 6ماهه دوم امسال حدود 2ماه کمیسیون تلفیق برنامه ششم تشکیل شده و 6هفته مجلس برای بحث رسیدگی در صحن علنی وقت گذاشت.

وی با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در مجلس اظهار داشت: بخش عمده ای از موضوعات در برنامه ششم بررسی و بودجه در صحن علنی مجلس به تصویب رسیده است و در حال حاضر جهت تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است لذا در رابطه با برخی جداول بودجه می‌توان پیگیری کرد.

وی در ادامه از افزایش سهم بودجه نفت و گاز استان خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری‌های صورت گرفته بودجه نفت و گاز استان از 2درصد به 3درصد افزایش یافته است.


مدیر کل دیوان محاسبات استان هم در این نشست گزارش تفریغ بودجه استان در سال 94 را ارائه کرد و گفت : بر اساس 211 گزارش دریافتی از دستگاه‌ها و شهرداری‌هابه تفکیک ایرادها و نواقص،‌ در نهایت 179 عنوان تخلف و انحراف از قوانین ومقررات شناسایی شد.

محمد نفیسی فر افزود: از این تعداد تخلف با توجه به مباحث پیشگیرانه که در حسابرسی‌های ضمنی ‌سه،‌شش ماهه و 9 ماهه انجام می‌گرفت از 108 مورد با تذکرات و هشدارها پیشگیری شد و بقیه نیز ضمن اعلام به دستگاه و دریافت پاسخ بخش مربوطه در دست بررسی است .

وی عنوان کرد : با توجه به اینکه باید گزارش نهایی تفریغ بودجه سال 94 استان تا پایان اردیبهشت ماه ارسال شود، دستگاه‌ها پاسخ‌های خود هر چه سریعتر اعلام کنند.

در این جلسه ایجاد کمیته تخصصی پایش متغیرهای اقتصادی استان زیر مجموعه کارگروه امور اقتصادی به عنوان مرجعی واحد برای صدور آمار اقتصادی و متغیرهای کلان اقتصادی با هدف استفاده از ظرفیت‌های کمتر استفاده شده سازمان امور اقتصادی ودارایی و نیز شورای سیاست گذاری راهبردی حوزه زائر وزیارت ذیل کارگروه اقتصاد استان با هدف هماهنگی بیشتر در این حوزه برای خدمت بهتر وتوجه به حوزه اقتصاد زیارت مصوب شد.
 

انتهای پیام/

آیینه رسانه ها :

۲۸ شهرستان استان دارای سند توسعه شدند / پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه

نظرات

نظر شما
نام :
پست الکترونیکی :
وب سایت :
متن :

تصویر :

صندوق نظرات

این قسمت صرفا جهت ارسال نظرات مخاطبان گرامی می باشد .

نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی :  
موضوع :
عنوان :  
متن :